Autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym „Przemysł Spożywczy” otrzymuje 20 punktów zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konfe­rencji międzynarodowych.

KSeF dla dużych firm od 1 lutego 2026 r.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że Krajowy System e-Faktur zostanie wprowadzony w życie w dwóch terminach. Dla firm o przychodach ponad 200 mln zł KSeF stanie się obowiązkowy od 1 lutego 2026 r., dla pozostałych od 1 kwietnia 2026 r.

Minister finansów Andrzej Domański powiedział, że wyniki audytu prac nad Krajowym System e-Faktur pokazują liczne błędy i problemy z wydajnością.

„Niezbędne jest opracowanie nowej architektury systemu, co pozwoli na wytworzenie nowego oprogramowania, związanego z nową architekturą. Zaczynamy niemalże od początku” – zauważył szef resortu finansów. Dodał, że jedną z rekomendacji w sprawie KSeF było „fazowanie projektu”.

„Zdecydowaliśmy się na dwa terminy wprowadzenia w życie Krajowego Systemu e-Faktur. Dla firm o przychodach ponad 200 mln zł KSeF stanie się obowiązkowy od 1 lutego 2026 r., dla wszystkich innych przedsiębiorców będzie to 1 kwietnia 2026 r.” – powiedział Domański.

(PAP)

Aktualności

Drodzy Czytelnicy,

Człowiek szczyci się swoim naukowym podejściem. Potrafi niemal wszystko zinterpretować matematycznie. Zapisać we wzorach kształty, zależności oraz proporcje.

SIAL Paris 2024 : Wyjątkowa edycja

Od 60 lat targi SIAL Paris gromadzą profesjonalistów z całego świata wokół tematów związanych z żywnością. W tym roku czeka na nas kilka nowości.

ZPPM zaprasza na szkolenie

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: “Raportowanie zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwach mleczarskich“.