Autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym „Przemysł Spożywczy” otrzymuje 20 punktów zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konfe­rencji międzynarodowych.

Konkurs Piw Rzemieślniczych Kraft Roku 2023 rozstrzygnięty!

Spośród 810 ocenionych piw zgłoszonych przez 121 browarów, międzynarodowe jury Konkursu Piw Rzemieślniczych złożone z 46 sędziów za najlepsze piwo całego Konkursu uznało Kraft Roku 2023 „Latający Jeleń”, Imperialny Porter Bałtycki, uwarzony przez Mateusza Jachimczaka z Browaru Kazimierz z Zakrzowa k. Niepołomic.

Konkurs organizowany jest od 2007 r. przez Browamatora, jednego z głównych dostawców surowców do warzenia piwa w Polsce. O medale w 59 kategoriach mogły walczyć tylko takie piwa, których nie warzy się na dużą skalę – nie więcej niż 10 tysięcy hektolitrów rocznie. Spośród piw, które zdobyły złote medale, jurorzy wybrali to najlepsze.

Najwięcej medali w Konkursie zgarnęły browary Trzech Kumpli – 15, PINTA – 12 i PINTA Barrel Brewing – 10.

Po raz pierwszy przyznane zostały Nagrody Specjalne dla browarów, które zostały wyłonione jako najlepsze według tegorocznej klasyfikacji medalowej. Debiutantem Roku 2023 został Browar Gwarno z Zakopanego. Mistrzem IPA jest Browar PINTA, Mistrzami Jasnych Lagerów okazały się ex aequo Browar Górniczo-Hutniczy z Krakowa i Świętosław Dębicki. Tytuł Mistrzów Stoutów i Porterów trafił do Trzech Kumpli, a Mistrzów Kwasów i Dzikusów – do PINTA Barrel Brewing.

Tegoroczna edycja trzeci rok z rzędu okazała się rekordowa pod względem liczby zgłoszonych piw. Ich oceną zajmował się zespół doświadczonych, certyfikowanych sędziów piwnych m.in. z Polski, Włoch, Finlandii, Niemiec, Japonii, Panamy i USA pod przewodnictwem Tomka Kopyry.

Głównym celem Konkursu Piw Rzemieślniczych jest promocja polskiego piwowarstwa rzemieślniczego. Oprócz Browamatora w organizacji Konkursu bierze udział Sympozjum Piwowarów Zawodowych. Patronem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych.

Aktualności

Drodzy Czytelnicy,

Człowiek szczyci się swoim naukowym podejściem. Potrafi niemal wszystko zinterpretować matematycznie. Zapisać we wzorach kształty, zależności oraz proporcje.

SIAL Paris 2024 : Wyjątkowa edycja

Od 60 lat targi SIAL Paris gromadzą profesjonalistów z całego świata wokół tematów związanych z żywnością. W tym roku czeka na nas kilka nowości.

ZPPM zaprasza na szkolenie

Związek Polskich Przetwórców Mleka zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: “Raportowanie zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwach mleczarskich“.