„Przemysł Spożywczy” znajduje się w wykazie punktowanych czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Targi SIAL Paris za nami

Targi SIAL Paris to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych dla branży rolno-spożywczej na świecie. Odbywają się one co dwa lata w Paryżu, przyciągając tysiące wystawców i odwiedzających z całego globu. Jest to miejsce, gdzie spotykają się producenci żywności, dystrybutorzy, restauratorzy, importerzy i eksporterzy, aby odkrywać najnowsze trendy i innowacyjne produkty.

SIAL Paris to wydarzenie, które nie może umknąć uwadze nikogo, kto jest zainteresowany branżą spożywczą. Jest to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę, nawiązać nowe kontakty i zainspirować się do działania. A w tym roku – by również świętować. Już od 60 lat bowiem targi SIAL Paris gromadzą profesjonalistów z całego świata wokół tematów związanych z żywnością, pełniąc bardzo ważną rolę. To właśnie tam ujawniano trendy w branży, odkrywano innowacje, prezentowano obiecujące start-upy. To tam pokazano pierwsze zastosowanie sztucznej inteligencji w produkcji spożywczej, mrożoną żywność, roślinne substytuty itp.

Targi były wielkim wydarzeniem również w tym roku. W 11 halach na terenach targowych Paris – Nord Villepinte obecnych było 7500 wystawców ze 125 krajów, którzy zaprezentowali 400 tys. produktów. Były to napoje, przyprawy, owoce i warzywa, produkty zbożowe, nabiał, mięso, wędliny, przekąski, owoce morza, produkty bio i mrożone. Z tak urozmaiconą ofertą zapoznało się 285 tys. zwiedzających, którzy przybyli z 200 krajów.

Wśród wystawców były aż 253 firmy z Polski, która jest jednym z największych unijnych producentów i eksporterów żywności. Bardzo dobre naturalne warunki dla rolnictwa, wzrost gospodarki oraz liczne inwestycje sprzyjają rozwojowi polskiego sektora przetwórstwa spożywczego, który jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Polskie hity eksportowe to produkty mięsne, zboża oraz ich przetwory oraz produkty mleczne. Przedstawicieli naszych firm można było spotkać we wszystkich halach. Część z nich była zgromadzona we wspólnych stoiskach, np. Polskiej Izby Mleka, Polskiej Izby Żywności Ekologicznej, MŚP woj. lubelskiego.

Aktualności

Dlaczego masło jest tak drogie?

W Polsce mamy nadwyżkę produkcji mleka, którą w postaci produktów mlecznych musimy eksportować na rynki zewnętrzne. Cena, którą dostają rolnicy za mleko w skupie jest