Autor za publikację artykułu w czasopiśmie naukowym „Przemysł Spożywczy” otrzymuje 20 punktów zgodnie z komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 lipca 2023 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konfe­rencji międzynarodowych.

Firmy spożywcze wśród 100 największych firm prywatnych

Forbes opublikował ranking 100 największych firm prywatnych na polskim rynku. Jest wśród nich aż 9 znaczących firm spożywczych.

Listę Forbesa otwiera sieć Dino Tomasza Biernackiego, której wartość  szacuje się na 36,2 mld zł. Tuż za nią jest InPost Rafała Brzoski. Wartość tej firmy wynosi 33,4 mld zł. 

Jeśli chodzi o firmy branży spożywczej, to na 7. miejscu jest Grupa Maspex Krzysztofa Pawińskiego (wartość 13,7 mld zł), na 15. – spółka Cedrob, należąca do Andrzeja Goździkowskiego i Mirosława Koźlakiewicza (5,9 mld zł). Na 23. miejscu rankingu jest Polmlek Jerzego Boruckiego i Andrzeja Grabowskiego (4 mld zł), na 35. – Wipasz Józefa Wiśniewskiego (3,1 mld zł), na 42. miejscu są Fermy Drobiu Zbigniewa Woźniaka (2,6 mld zł), na 45. miejscu – spółdzielnia Mlekovita Dariusza Sapińskiego (2,3 mld zł), a na 51. miejscu – spółdzielnia Mlekpol Edmunda Borawskiego (2,1 mld zł). Na 82. pozycji jest spółka Mokate Teresy Mokrysz (1,3 mld zł), na 98. – OSM Giżycko Szczepana Szumowskiego (1,2 mld zł).

Aktualności

Targi Warsaw Pack zapraszają

W dniach 23-25 kwietnia w Ptak Warsaw Expo odbędą się targi Warsaw Pack. Zgromadzą one wszystkie gałęzie branży technik pakowania i opakowań.