„Przemysł Spożywczy” znajduje się w wykazie punktowanych czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Firmy spożywcze wśród 100 największych firm prywatnych

Forbes opublikował ranking 100 największych firm prywatnych na polskim rynku. Jest wśród nich aż 9 znaczących firm spożywczych.

Listę Forbesa otwiera sieć Dino Tomasza Biernackiego, której wartość  szacuje się na 36,2 mld zł. Tuż za nią jest InPost Rafała Brzoski. Wartość tej firmy wynosi 33,4 mld zł. 

Jeśli chodzi o firmy branży spożywczej, to na 7. miejscu jest Grupa Maspex Krzysztofa Pawińskiego (wartość 13,7 mld zł), na 15. – spółka Cedrob, należąca do Andrzeja Goździkowskiego i Mirosława Koźlakiewicza (5,9 mld zł). Na 23. miejscu rankingu jest Polmlek Jerzego Boruckiego i Andrzeja Grabowskiego (4 mld zł), na 35. – Wipasz Józefa Wiśniewskiego (3,1 mld zł), na 42. miejscu są Fermy Drobiu Zbigniewa Woźniaka (2,6 mld zł), na 45. miejscu – spółdzielnia Mlekovita Dariusza Sapińskiego (2,3 mld zł), a na 51. miejscu – spółdzielnia Mlekpol Edmunda Borawskiego (2,1 mld zł). Na 82. pozycji jest spółka Mokate Teresy Mokrysz (1,3 mld zł), na 98. – OSM Giżycko Szczepana Szumowskiego (1,2 mld zł).

Aktualności

Drodzy Czytelnicy,

Wprowadzenie nowych systemów sztucznej inteligencji w postaci modeli prowadzących czaty internetowe mocno zamieszało na rynku pracy informatyków i badaczy związanych z analizą danych.

Nowe Centrum Innowacyjnych Technologii

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu otwarto w czerwcu Centrum Innowacyjnych Technologii Produkcji, Przetwórstwa i Bezpieczeństwa Żywności (CIT). Z laboratoriów będą korzystać studenci, naukowcy i biznes.