Przejdź do treści
„Przemysł Spożywczy” znajduje się w wykazie punktowanych czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Targi iba zapraszają do Düsseldorfu

Międzynarodowe Targi Piekarstwa, Ciastkarstwa i Przekąsek iba to jedno z najważniejszych wydarzeń branży piekarskiej i cukierniczej na świecie. Oferują bardzo szerokie spektrum produktów, usług, trendów i inspiracji, gromadząc ogromną rzeszę wystawców i tysiące zwiedzających. Jak już wcześniej pisaliśmy, tegoroczna edycja będzie podwójnie wyjątkowa, gdyż odbędzie się w Düsseldorfie (a nie jak zwykle w Monachium) i w terminie wiosennym (a nie jesienią). Nie zmieni się jednak międzynarodowy charakter imprezy oraz bogata oferta, którą przygotowują wystawcy.

W dniach 18-22 maja 2025 r. na terenach targowych w Düsseldorfie będzie można zobaczyć wszystko, co jest potrzebne w nowoczesnej piekarni i cukierni: maszyny i urządzenia piekarskie i cukiernicze, drobny sprzęt, surowce, półprodukty, dekoracje, opakowania, usługi, urządzenia laboratoryjne i pomiarowe, wyposażenie sklepów i kawiarni, urządzenia czyszczące, a także surowce i maszyny do produkcji lodów i makaronu.

Spodziewanych jest ponad 700 wystawców z 43 krajów, którzy przedstawią ofertę w 7 halach (nr 9-15) na powierzchni 98 tys. m2, przy czym wielkość i rozmieszczenie poszczególnych hal będą się różnić od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni na targach w Monachium.

Warto przypomnieć, że iba to targi nie tylko dla dużych zakładów przemysłowych. Przedstawiciele małych i średnich firm rzemieślniczych znajdą tu na pewno wiele nowości i inspiracji. Aż 1/5 powierzchni (hale 13 i 14) zajmą firmy zaopatrujące właśnie rzemiosło. Zarówno wystawcy, jak i organizacje branżowe pokażą największe osiągnięcia rzemiosła piekarskiego, nowe pomysły, dodatkowe pola rozwoju dla przedsiębiorstwa, będzie też można podpatrzeć nowe maszyny przy pracy, techniczne rozwiązania oraz poznać obecne i przyszłe trendy.

Targi zdominują 3 tematy: rzemiosło, digitalizacja i food trends. W sektorze rzemiosła znajdziemy więc wszystko, co dotyczy tradycyjnej i nowoczesnej produkcji oraz szkolenia piekarzy. Jeśli chodzi o digitalizację, to zobaczymy najnowsze techniki: od optymalizacji i automatyzacji procesów, przez sztuczną inteligencję, aż po możliwości lepszego dotarcia do klientów dzięki nowym kanałom sprzedaży. Z kolei temat food trends oznacza nowości produktowe w globalnej branży piekarskiej oraz możliwości zastosowania alternatywnych surowców, a także refleksję nad zmianami w kulturze jedzenia. Te 3 główne tematy będą obecne zarówno w stoiskach wystawców, jak i w ramach programu prezentacji i dyskusji na forum.

Poza ofertą wystawców na pewno warto zobaczyć również: iba.Akademy (szkolenia), iba.Forum (pokazy), iba.Food Trends Area (seminaria), iba.Start up Area, iba-UIBC-cup (Mistrzostwa Świata Piekarzy, Mistrzostwa Świata Cukierników), a także – po raz pierwszy – Mistrzostwa Świata Sommelierów Chleba z udziałem naszej reprezentantki, Aleksandry Bednarek.

Na targach tradycyjnie nie zabraknie polskich wystawców, zarówno w samodzielnych stoiskach (ponad 20 firm), jak i w stoiskach firm, których są przedstawicielami. Warto przed wyjazdem skorzystać z informacji podanych na stronie internetowej targów i dobrze zaplanować pobyt.

Targi zapraszają w dniach 18-22 maja w godz. 9.30-18 (ostatniego dnia do 17).

Aktualności

Jak znaleźć magazyn dla branży spożywczej?

Wybór odpowiedniego magazynu dla branży spożywczej to decyzja strategiczna, która ma bezpośredni wpływ na jakość produktów, ciągłość łańcucha dostaw oraz spełnienie wymogów prawnych i sanitarnych.

Pakiet 40 zmian deregulacyjnych

W czwartek 1 maja 2025 roku miał wejść w życie pakiet 40 zmian deregulacyjnych, które mają uprościć prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Nowe regulacje są

Przejdź do treści