„Przemysł Spożywczy” znajduje się w wykazie punktowanych czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

ZPPM – szkolenia dla producentów i przetwórców mleka

Już niebawem ruszają bezpłatne szkolenia realizowane przez Związek Polskich Przetwórców Mleka, w ramach dofinansowanego ze środków Funduszu Promocji Mleka zadania „Szkolenia – zrównoważony rozwój 2024”.

Pierwsze z cyklu dziewięciu szkoleń dla producentów i przetwórców odbędzie się już 9 maja br. w Warszawie, a jego temat to „Technologiczne aspekty zrównoważenia produkcji mleka i żywca bydlęcego“.

Przyjęcie przez UE strategii i polityk prośrodowiskowych oraz innych wymogów w zakresie zrównoważonego rozwoju np. raportowania pozafinansowego – ESG czy przepisów w zakresie gospodarki opakowaniami, oznacza duże zmiany w rolnictwie, produkcji i konsumpcji żywności, na które branża mleczarska nie jest przygotowana – mówi Marcin Hydzik, Prezes Zarządu ZPPM.

Tegoroczny cykl szkoleniowy stanowi kontynuację działań ZPPM na rzecz promocji zrównoważonego rozwoju w branży mleczarskiej rozpoczętych w 2023 r., które obejmowały szkolenia, konferencję, publikacje raportów oraz wypracowanie i ogłoszenie postulatów branży mleczarskiej związanych z tymi zagadnieniami – tzw. „Siódemki dla mleczarstwa”.

Producenci i przetwórcy mleka, którzy przygotują się na nadchodzące zmiany i odpowiednio wcześnie wdrożą określone działania, zapewnią sobie przewagę konkurencyjną. Analiza i dostosowanie się do przepisów związanych z szeroko rozumianym „zrównoważonym rozwojem” stanowi duże wyzwanie, stąd potrzeba realizacji szkoleń, dodaje Hydzik.

Najbliższe szkolenie odbędzie się 9 maja w godz. 11.00–13.30 w Centrum Konferencyjnym “Zielna” przy ul. Zielnej 37 w Warszawie. Szczegółowy program, jak też formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej organizatora: https://www.portalmleczarski.pl/2024/04/18/szkolenie-zppm-pt-technologiczne-aspekty-zrownowazenia-produkcji-mleka-i-zywca-bydlecego/

Aktualności

Drodzy Czytelnicy,

W polskim prawie cywilnym brak jest definicji siły wyższej. Jednak w doktrynie i orzecznictwie, siłę wyższą najczęściej ujmuje się jako zjawisko zewnętrzne, nieuchronne, którego nie można było przewidzieć ani mu się przeciwstawić.