„Przemysł Spożywczy” znajduje się w wykazie punktowanych czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

XI Konferencja Naukowa „Ziemniak spożywczy i przemysłowy oraz jego przetwarzanie”

Konferencja „Ziemniak spożywczy i przemysłowy oraz jego przetwarzanie”, organizowana od 2000 roku co 2 lata pod różnymi hasłami, połączyła naukowców, rolników i przetwórców ziemniaków we wspólnym celu kształtowania jakości ziemniaków „od pola do stołu”, a więc w hodowli odmian spełniających zarówno wymagania konsumentów czy producentów przetworów ziemniaczanych i skrobi, jak i korzystnych w uprawie i przechowywaniu.

Tegoroczna konferencja z tego cyklu odbywać się będzie pod hasłem „Nauka i praktyka w produkcji i przetwórstwie ziemniaka”. Organizatorami są: Polskie Towarzystwo Technologów Żywności – Oddział Wrocławski, Sekcja Technologii Węglowodanów, katedra Technologii Żywności i Przechowalnictwa, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności, UP we Wrocławiu, we współpracy z IHAR – PIB. Patroni honorowi: PAN, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, „Przemysł Spożywczy”.    

W programie konferencji przewidziane są 4 wykłady plenarne, prezentacje uczestników konferencji, zarówno w postaci krótkich (10 minut) wypowiedzi ustnych, jak i posterów w 4 blokach tematycznych:

  1. Czynniki uprawowe i ochronne w badaniach nad ziemniakiem i stosowane w praktyce;
  2. Aspekty odmianowe i ich znaczenie dla produkcji i przetwarzania ziemniaka;
  3. Skrobia – badania i praktyka przemysłowa;
  4. Wykorzystanie efektów badań w zakresie czynników determinujących jakość technologiczną bulw.

Przewidziane są dyskusje w trakcie poszczególnych sesji w tematyce prezentowanej przez uczestników konferencji. Prowadzone w gronie naukowców i praktyków pozwolą na wypracowanie ważnych dla rozwoju branży wniosków, zarówno w obszarze nauki, jak i wykorzystania w praktyce rolniczej i przetwórczej. Materiały konferencyjne zostaną opracowane w formie elektronicznej zawierając treści wszystkich prac prezentowanych przez uczestników konferencji, a także streszczenia referatów plenarnych.

Konferencja odbędzie się 8-9 maja w Centrum Nauk o Żywności oraz Centrum Innowacyjnych Technologii Żywności, Wrocław ul. Chełmońskiego 37.

Strona internetowa konferencji: www.ziemniak.wroclaw.pl

Aktualności

Porozumienie dla rozwoju polskiej branży miodu

Świat nauki oraz pszczelich produktów zacieśniają współpracę. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Polska Izba Miodu podpisały porozumienie, które ma na celu wspieranie jakości, innowacyjności