„Przemysł Spożywczy” znajduje się w wykazie punktowanych czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

SIAL Paris 2024 : Wyjątkowa edycja

Od 60 lat targi SIAL Paris gromadzą profesjonalistów z całego świata wokół tematów związanych z żywnością. Wierny swojemu DNA, SIAL zawsze był miejscem spotkań i wymiany doświadczeń, wydarzeniem, w ramach którego dzielenie się, przyjemność i energia służą biznesowi, a w 2024 roku będzie to jeszcze bardziej prawdziwe dzięki specjalnemu programowi, który uczyni SIAL Paris jeszcze bardziej pełnym życia!

Program 2024 i jego nowości

SIAL Summits // NOWOŚĆ
Po raz pierwszy SIAL Paris organizuje spotkania na szczycie. Unikalny format, który wykracza poza inspirację i oferuje treści opracowane przez prelegentów o międzynarodowej renomie. Podczas tych szczytów omówione zostaną kwestie Afryki, deeptech i sztucznej inteligencji, łańcucha dostaw i CSR, aby zrozumieć ich bezpośredni wpływ i zastanowić się nad konkretnymi rozwiązaniami, jakich mogą dostarczyć w obliczu przyszłych wyzwań.

SIAL For Change // NOWOŚĆ
Opracowanie najnowocześniejszych strategii w obszarach związanych z CSR, zainicjowanie zbiorowego ruchu i wprowadzenie pozytywnej wizji zmian – oto cel nowego konkursu SIAL for Change, ogłoszonego z okazji 60 lat targów SIAL Paris. Oprócz produktów i innowacji przy przyznawaniu nagrody bierze się pod uwagę globalne podejście wystawców, którzy muszą wykazać swoje zaangażowanie prezentując dossier kandydata (dostępnego na stronie internetowej SIAL Paris). Najlepsze inicjatywy zostaną nagrodzone na targach podczas uroczystej gali i zaprezentowane w ramach dedykowanej ścieżki tematycznej. 

SIAL INNOVATION

SIAL Innovation  to światowa witryna innowacji żywnościowych organizowana we współpracy z Protéines XTC, która co 2 lata analizuje kilka tysięcy wniosków składanych przez wystawców targów.

SIAL nagradza te innowacje poprzez około dwadzieścia wyróżnień tematycznych przyznawanych według sektorów (nabiał, owoce morza, mrożonki, catering itp.), a także nagrody specjalne, takie jak nagroda Own the Change (CSR), Prix start-up  i Nagroda publiczności, której zwycięzcę wybiera społeczność targów SIAL Paris w ramach głosowania przed i w trakcie trwania imprezy.

Edycja 2024 będzie wyróżniać się 4 nowymi nagrodami specjalnymi: Nagrodą 60-lecia, która doceni najlepszą innowację wśród wszystkich zwycięzców konkursu od czasu jego powstania, Nagrodą Top 3 krajów dla krajów, które zaproponowały najwięcej innowacyjnych produktów, Nagrodą Afryka oraz Nagrodą Concept przyznawaną dla innowacji na wczesnym etapie.

Długo oczekiwane brązowe, srebrne i złote Grand Prix SIAL Innovation zostaną przyznane w ramach Ceremonii wręczenia nagród podczas targów SIAL Paris. Uroczystość odbędzie się w sobotę 19 października 2024 r. od godz. 16:00 do godz. 18:00 na scenie SIAL Talks w Hali 5a.

NOWOŚĆ !
Po raz pierwszy odwiedzający targi będą mieli okazję spróbować wyselekcjonowanych produktów SIAL Innovation w nowej przestrzeni: SIAL Taste. 

SIAL Innovation, jest jeszcze czas na zgłoszenie się do konkursu!
Zapisy trwają do 30 sierpnia 2024 r. Więcej informacji na stronie SIAL Paris Innovation

SIAL STARTUP ROŚNIE W SIŁĘ !

Po udanej pierwszej edycji w 2022 r., SIAL Startup rośnie w siłę i zwiększa powierzchnię sektora, aby powitać młode start-upy z branży spożywczej z całego świata, które zmieniają przyszłość naszych talerzy. Są to młode firmy posiadające innowacyjne koncepcje i produkty, które przesuwają granice i dla których targi stanowią wyjątkową okazję rozwinięcia możliwości biznesowych i zdobycia rozgłosu.

SIAL Paris oferuje start-upom możliwość zaprezentowania swojego projektu na scenie SIAL Pitch w sercu sektora SIAL Startup. Jest to szansa dla tych młodych firm na przyciągnięcie uwagi inwestorów, pobudzenie ich działalności i przekonanie ludzi o ich potencjale wzrostu.

NOWOŚĆ ! W tym roku po raz pierwszy w sektorze SIAL Start-up zaprezentowane zostaną także projekty znajdujące się we wczesnej fazie.

POLSKA na targach SIAL PARIS 2024  

Te polskie firmy już zarejestrowały się w gronie wystawców targów SIAL Paris 2024: HORTEX, Barbara Luijckx, Cedrob Foods, De Care Group, Jutrzenka, Sante sp. z o.o., Terravita, Polmlek sp. z o.o.

Przedstawicielstwo Targów SIAL w Polsce :

MIĘDZYNARODOWE TARGI FRANCUSKIE

tel. 22 815 64 55  e-mail :  promopol@it.pl  www.promosalons.pl

Aktualności

Drodzy Czytelnicy,

Wprowadzenie nowych systemów sztucznej inteligencji w postaci modeli prowadzących czaty internetowe mocno zamieszało na rynku pracy informatyków i badaczy związanych z analizą danych.

Nowe Centrum Innowacyjnych Technologii

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu otwarto w czerwcu Centrum Innowacyjnych Technologii Produkcji, Przetwórstwa i Bezpieczeństwa Żywności (CIT). Z laboratoriów będą korzystać studenci, naukowcy i biznes.