Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp/wp-content/themes/pm/header.php on line 13

ODBĘDZIE SIĘ

Konferencja: Wycofanie żywności z obrotu. Ramy prawne i wyzwania w praktyce

Konferencja on-line PFPŻ ZP, 13 października 2021 r.

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz kwartalnik „Food-Lex” zapraszają do udziału w konferencji on-line pt.: Wycofanie żywności z obrotu. Ramy prawne i wyzwania w praktyce, która odbędzie się w dniu 13 października 2021 r. na platformie ZOOM.

W programie:

 • Wycofanie żywności z obrotu – najbardziej newralgiczne elementy z perspektywy prawnej
 • Testowanie procedury wycofania wyrobów z rynku w świetle wymagań standardów BRC-GSFS ver.8 i IFS Food ver.7
 • Odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone przez żywność – jak się przygotować, jak reagować
 • Case study kryzysu związanego z wycofaniem oraz reklamacje

Informacja na temat konferencji na stronie www.pfpz.pl

Zapraszamy do udziału w konferencji!

 Kontakt:
Monika Jonczak – dyrektor ds. marketingu
e-mail: m.jonczak@pfpz.pl
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
Chałubińskiego 8
00-613 Warszawa
M: + 48 604 143 104

Tetra Pak ogłasza cel stworzenia najbardziej zrównoważonego opakowania na żywność

Firma Tetra Pak, światowy lider w zakresie przetwarzania i pakowania żywności, ogłasza start kampanii „Wybierz naturę. Wybierz karton”. Jej celem jest przedstawienie dążeń firmy do stworzenia neutralnego klimatycznie opakowania, które będzie w całości wykonane z materiałów odnawialnych lub pochodzących z recyklingu.
Opakowania na żywność odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu bezpiecznej żywności ludziom na całym świecie. Jednocześnie mają one wpływ na klimat. Światowa populacja wciąż rośnie – prognozy mówią, że do 2050 roku zapotrzebowanie na żywność zwiększy się o 70%. Z tego powodu musimy znaleźć rozwiązanie opakowaniowe, które umożliwi dostępność żywności bez konieczności zużywania zasobów planety. Więcej informacji

 

Food Industry Support – nowa platforma dla producentów żywności oraz ich dostawców

W dynamicznie zmieniającym się świecie technologia oferuje olbrzymie możliwości. Wspiera i optymalizuje procesy wewnątrz firmy. Pomaga tworzyć przewagę konkurencyjną poprzez budowanie relacji z otoczeniem biznesowym. Realne wsparcie dla firm produkcyjnych stanowi jednak tylko w sytuacji, kiedy narzędzia te zostaną właściwie dobrane i wdrożone. Tu ważne są odpowiedzialność i kompetencje dostawców oferujących rozwiązania. Począwszy od zaawansowanych i skomplikowanych systemów wspierających pracę produkcji po unikatowe umiejętności doradcze.
Właśnie te wartości stanowią propozycję nowej platformy Food Industry Support – skierowanej do polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców.
Branża stoi przed wieloma wyzwaniami. Automatyzacja procesów przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów higieny i bezpieczeństwa czy rosnące oczekiwania jakościowe klientów – to tylko wybrane z nich. Dlatego naszym celem było stworzenie projektu, gdzie osoba szukająca wiedzy znajdzie oprócz odpowiedzi na powyższe pytana wszystko w jednym miejscu.
Zadaniem platformy jest inspirowanie do innowacyjności. Naszym zdaniem nieuniknionego kierunek rozwoju przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce i na świecie.  Zapraszamy na stronę: https://foodindustry-support.pl/  – najbardziej technologicznej platforma dla producentów sektora spożywczego w Polsce.
Maciej Ratajczak – dyrektor zarządzający Food Industry Support

Kolejny rok wyzwań stawianych sektorowi mleczarskiemu

Działania Komisji Europejskiej bardzo mocno koncentrują się na doprowadzeniu Europy do stanu neutralności klimatycznej, który to cel ma zostać osiągnięty do roku 2050. Zaproponowana Strategia Europejskiego Zielonego Ładu budzi zarówno wiele emocji, jak i wątpliwości, zwłaszcza z uwagi na polskie stanowisko w tym zakresie.
Faktem jest jednak, że zmiany klimatu negatywnie wpływają na gospodarkę, ale również jakość życia i higienę pracy, zwłaszcza w tak rozległym obszarze, jakim jest rolnictwo. Dążenie do większej produktywności nie może odbywać się kosztem degradacji gleby, zanieczyszczenia wody czy utraty bioróżnorodności. Z tego powodu kluczowe jest promowanie działań prośrodowiskowych, zwłaszcza innowacji mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej czy redukcję emisji. Realizacja celów Europejskiego Zielonego Ładu obejmuje wszelkiego rodzaju inicjatywy, mające na celu zmniejszenie naszego wpływu na środowisko naturalne, co zaprocentuje w przyszłości między innymi zdrową i bezpieczną żywnością.
Rok 2020 to niewątpliwie rok zmian – pierwszy rok działalności nowego Unijnego Komisarza ds. Rolnictwa, rok ostatecznych decyzji w sprawie nowej WPR po 2020 r., Brexit, Europejski Zielony Ład. Każdy z tych elementów odbije swoje piętno na branży mleczarskiej. O tych tematach będziemy w tym roku rozmawiać podczas Forum… PDF do pobrania: Kolejny rok wyzwań stawianych sektorowi mleczarskiemu

ODBYŁY SIĘ

natura FOOD & be ECO

Już 17 września w Atlas Arenie rozpoczną się Targi natura FOOD & beECO.

To najważniejsze wydarzenia branży produktów ekologicznych i naturalnych w Polsce. Są organizowane w Łodzi od blisko 15 lat. Od dwóch odbywają się w hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena.

Ogromny wybór

W tym roku na targach pojawi się blisko 150 firm, które zaprezentują najlepsze marki bioproduktów i ekożywności. Na gości czeka ogromny wybór produktów certyfikowanych, naturalnych, regionalnych i tradycyjnych wytwarzanych przez polskich, jak i zagranicznych producentów oraz przetwórców.

Oprócz możliwości poznania najlepszych marek bioproduktów i ekożywności goście imprezy będą mogli skorzystać z rabatów oraz smakowitych degustacji. Zaznajomią się również z ofertą najwyższej jakości produktów regionalnych i tradycyjnych, prezentowanych na stoiskach Urzędów Marszałkowskich poszczególnych Województw RP: pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Warsztaty, spotkania, pokazy

Atlas Arena po raz kolejny stanie się platformą wymiany doświadczeń. Dla wystawców, uczestników targów oraz zaproszonych gości z całego kraju odbędą się branżowe spotkania, konferencje oraz szkolenia poświęcone zagadnieniom handlu i marketingu. Michał Nowak z magazynu „rynekBIO” przedstawi „Narzędzia do skutecznego e-marketingu produktów ekologicznych i naturalnych”. Opowie o bazach danych, budowaniu społeczności marki, content marketingu oraz narzędziach takich jak Google Trends, Senuto, czy Surfer. Po raz kolejny odbędzie się też „Akademia Biokuriera”. W partnerstwie z Fairtrade Polska poruszony zostanie temat „Jakość żywności. Zdrowie, etyka, ekologia” dotyczący sprawiedliwego handlu oraz oznaczeń i certyfikatów na produktach m.in. BIO, Vegan itp.

Podczas tegorocznych targów natura FOOD & beECO nie zabraknie paneli dotyczących zdrowego stylu życia. Uczestnicy „VI Forum Alergii” dowiedzą się „Co jeść, a czego nie, żeby nie chorować?”. Eksperci w obszarze m.in. alergologii dr n. med. Barbara Majkowska Wojciechowska i dr n. med. Danuta Myłek pod przewodnictwem Żanety Geltz, redaktor naczelnej „Magazynu Hipoalergiczni” opowiedzą o wzmacnianiu naturalnej odporności oraz zaburzeniach tolerancji pokarmowej i najczęściej występujących alergiach spożywczych.

Prezentacją nowości i rozmowom o ekotrendach towarzyszyć będą też warsztaty kulinarne prowadzone m.in. przez Katarzynę Gubałę, ekoosobowość znaną m.in. z telewizji śniadaniowych. Jak przystało na ambasadorkę kuchni wege, Gubała, poprowadzi warsztaty, które pokażą jak rozpocząć swoją przygodę z tego typu kuchnią. Uczestnicy przygotują zupę miso na makaronie ryżowym z bombą witamin, roślinną pasztetową na ogórku konserwowym czy pęczotto z gruszką i pietruszką na mleku kokosowym. O tym jak smaczne i proste
do wykonania mogą być słodycze bez cukru dowiedzą się uczestnicy pokazu prowadzonego przez ekoosobowość. W jej wykonaniu zobaczą dziecięco-proste zdrowe batony wypełnione pysznymi bakaliami czy czekoladowy kremu do smarowania bez odrobiny cukru.

O tym jak wielkie znaczenie w kuchni ma jakość wybieranych przez nas produktów spożywczych będzie można przekonać się też w trakcie pokazów live cooking na stoisku stowarzyszenia Polska Ekologia.

Najlepsze z najlepszych

W trakcie Targów natura FOOD & beECO zostaną też przyznane „Złote Medale”. Uczestnicy imprezy poznają najlepsze towary w kategoriach produktów ekologicznych, naturalnych, tradycyjnych, suplementów diety oraz kosmetyków i artykułów higienicznych.

Bilety na Targi natura FOOD & beECO dostępne są w cenie:

 • normalne – 15 zł,
 • ulgowe – 10 zł (emeryci, renciści, studenci, uczniowie i posiadacze Karty Łodzianina)

Atlas Arena, 17 – 19 września 2021 r. Do zobaczenia w Łodzi!

Więcej informacji: www.naturafood.pl
Rejestracja – Akademia Biokuriera: https://app.evenea.pl/event/akademiabiokuriera2021/
Rejestracja na warsztaty kulinarne: warsztaty@naturafood.pl

1st International Conference on Quality and Management Sciences 2021

Dear Colleagues,

the Institute of Quality Science of Poznań University of Economics and Business has a great honor to invite you to take part in the 1st International Conference on Quality and Management Sciences 2021 (1st ICQMSc 2021) to be held online from 13 to 15 September 2021 in Poznań, Poland.

The scientific program of the conference will focus on advances in all areas of quality, commodity and management sciences, and their role in sustainable development. Special attention will be paid to the quality of processes, food and non-food products, and packaging from a multidisciplinary perspective, including management, technological, consumer and environmental issues. 

We believe that the conference will be a forum for exchanging new knowledge and ideas at the interface of social and natural sciences, and will provide opportunity for establishing and strengthening scientific collaboration between specialists in various disciplines. We hope for a broad participation of the experienced researchers, PhD and graduate students, and practitioners interested in all aspects of quality, commodity and management.

Because of uncertainty due to the COVID-19 global pandemic we plan the online meeting. However, if the pandemic situation allows, we will propose a hybrid form with the possibility of online or on-site participation. The information will be provided by June 15.

We kindly invite you to forward this message to your collaborators who might be interested in the conference.
We cordially invite you and your collaborators to participate in the conference.
For more information please visit the conference website: http://icqmsc.ue.poznan.pl.

 On behalf of the Scientific and Organizing Committees
Yours faithfully,
Ewa Sikorska
Hanna Śmigielska

do pobrania: ICQMSc2021_flyer

Konferencja naukowa pn.: „Ograniczenie strat i marnotrawstwa żywności – wyzwaniem najbliższych lat”

17 czerwca 2021 r. w Warszawie (on-line)
Organizator Konferencji: Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy

Marnotrawstwo żywności to problem natury gospodarczej, środowiskowej i etycznej, należy przede wszystkim zapobiegać stratom, a nadwyżki bezpiecznych zdrowotnie produktów redystrybuować na cele społeczne. Na podstawie badań, analiz i szacunków przeprowadzonych w Polsce w ramach projektu PROM – Program Racjonalizacji i Ograniczania Marnotrawstwa Żywności, wyliczono, że w naszym kraju marnuje się 4 840 946 ton żywności rocznie. Odpowiedzialność za taki stan ponoszą wszyscy uczestnicy łańcucha żywnościowego, ale nie w takim samym stopniu. Najwięcej, bo aż 60% wyrzucanej żywności pochodzi z gospodarstw domowych, znaczny udział ma też produkcja pierwotna (rolnicza) oraz przetwórstwo –po 15%. Szacunki te wskazują na kierunki działań, które powinny być podejmowane w Polsce, aby w sposób efektywny przeciwdziałać marnowaniu i stratom żywności.

Obszary tematyczne Konferencji:
Skala i przyczyny marnotrawstwa żywności w Polsce
Wpływ marnotrawstwa żywności na środowisko
Działania ograniczające marnotrawstwo żywności (obecne i proponowane/planowane) na każdym szczeblu
Skala marnotrawstwa i działania zapobiegawcze prowadzone w innych krajach Europy i Świata 
Aspekt ekonomiczny i społeczny marnotrawstwa żywności
Prawne aspekty zapobiegania marnotrawstwu żywności

Rejestracja na Konferencję:
Aby się zarejestrować na Konferencję, należy wypełnić FORMULARZ REJESTRACYJNY Rejestracja uczestników oraz zgłaszanie tematów prezentacji trwa do 31.05.2021 r., natomiast rejestracja uczestnictwa bez prezentacji trwa do 16.06.2021 r. Udział w Konferencji jest bezpłatny.
Więcej informacji nt. Konferencji w I komunikacje Konferencji PROM

Akademia Prawa Żywnościowego

 Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz kwartalnik „Food-Lex” zapraszają do udziału w konferencji on-line pt.: Akademia Prawa Żywnościowego, która odbędzie się w dniach 19-20 maja 2021 r. na platformie ZOOM.

W programie:

 • Zanieczyszczenia żywności – nowe wymagania i prace legislacyjne
 • Bezpieczeństwo zdrowotne materiałów do kontaktu z żywnością w świetle obowiązujących przepisów i wytycznych UE
 • Antybakteryjne właściwości konopi – substancje bioaktywne w żywności i w opakowaniach do żywności
 • Spodziewane zmiany prawne istotne dla przemysłu spożywczego wynikające z unijnych strategii „Zielony Ład” i „Od pola do stołu”
 • Zasada przenoszenia dodatków do żywności – kwestie wymagające uwagi
 • Zmiany w funkcjonowaniu Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wynikające z nowych kompetencji zawiązanych z kontrolą w obrocie handlowym
 • Orzecznictwo dotyczące jakości i bezpieczeństwa żywności – kwestie istotne dla przedsiębiorców
 • Kultura bezpieczeństwa żywności w świetle aktualnych wymagań

Gwarantujemy najbardziej aktualne informacje dotyczące przepisów regulujących jakość i bezpieczeństwo żywności!
Więcej informacji oraz program wydarzenia na stronie www.pfpz.pl; www.facebook.com/pfpzzp
Zapraszamy do udziału!

Kontakt:
Monika Jonczak – dyrektor ds. marketingu e-mail: m.jonczak@pfpz.pl
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
Chałubińskiego 8
00-613 Warszawa
M: +48 604 143 10

 

Konferencja on-line pt.: Produkcja pod marką własną w aspekcie prawa żywnościowego i kontraktowego

11 maja 2021 r.

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz kwartalnik „Food-Lex” zapraszają do udziału w konferencji on-line pt.: Produkcja pod marką własną w aspekcie prawa żywnościowego i kontraktowego, która odbędzie się w dniu 11 maja 2021 r. na platformie ZOOM.

Program:

 • Naruszenia przepisów prawa żywnościowego w świetle doświadczeń Inspekcji Sanitarnej
 • Maciej Kałuża, Naczelnik Wydziału ds. systemu RASFF i AAC, Główny Inspektorat Sanitarny
 • Wymagania prawa żywnościowego, a umowy marek własnych
 • Rafał Szulborski, Associate Domański Zakrzewski Palinka sp.k.
 • Istotne elementy umowy na wytwarzanie kontraktowe
  Sabina Kornacka-Wieteska, Associate Domański Zakrzewski Palinka sp.k.
 • Przewaga kontraktowa w umowach na wytwarzanie kontraktowe
  dr Jarosław Łukawski, Partner Domański Zakrzewski Palinka sp.k.

Więcej informacji oraz program wydarzenia na stronie www.pfpz.pl; www.facebook.com/pfpzzp
Zapraszamy do udziału!

Kontakt:
Monika Jonczak – dyrektor ds. marketingu
e-mail: m.jonczak@pfpz.pl
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
Chałubińskiego 8
00-613 Warszawa
M: +48 604 143 10

Produkty pochodzenia roślinnego – aspekty konsumenckie, legislacyjne i środowiskowe – webinarium PFPŻ ZP

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w webinarium PFPŻ ZP pt.: „Produkty pochodzenia roślinnego – aspekty konsumenckie, legislacyjne i środowiskowe”, które odbędzie się w dniach 24-25 lutego br. w godz. 10.00 -12.00 na platformie ZOOM.

W programie:
Trendy konsumenckie i rynkowe:

 • Roślinność oferuje większe perspektywy rozwoju niż wegańskość
 • Konsumenci roślinnych alternatyw mięsa i nabiału
 • Zmiana nawyków żywieniowych w okresie pandemii COVID-19

Żywienie:

 • Nowe zalecenia zdrowego żywienia – dieta dla zdrowia i planety

 Regulacje:

 • Wyniki kontroli jakości handlowej produktów pochodzenia roślinnego, ze szczególnym uwzględnieniem alternatyw dla produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym ich ekspozycji w sklepach
 • Komunikaty na etykietach roślinnych odpowiedników produktów pochodzenia zwierzęcego

Planeta:

 • Czy rodzaj diety ma wpływ na środowisko przyrodnicze i klimat?

Analityka:

 • Badania obciążeniowe produktów roślinnych

Kto powinien wziąć udział w konferencji?
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.

Więcej informacji oraz program wydarzenia na stronie www.pfpz.pl
Zapraszamy do udziału w Webinarium!
Liczba miejsc ograniczona!

Kontakt:
Monika Jonczak – dyrektor ds. marketingu
e-mail: m.jonczak@pfpz.pl
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa
M: +48 604 143 104

Znakowanie produktów spożywczych w świetle wymagań prawnych

Webinarium PFPŻ ZP

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w webinarium pt.: „Znakowanie produktów spożywczych w świetle wymagań prawnych”, które odbędzie się w dniach 23-24 września 2020 r. na platformie ZOOM.

W programie:
Podawanie informacji o pochodzeniu produktów spożywczych, w tym składników podstawowych, w świetle aktualnych przepisów i wytycznych
Dobrowolne znakowanie produktów spożywczych na gruncie rozporządzenia 1169/2011
Limity tolerancji składników odżywczych deklarowanych na etykiecie
Nazwa produktu spożywczego. Czy zawsze jest podana w sposób prawidłowy
Obecne i przewidywane wymogi prawne podawania informacji środowiskowych na opakowaniach

Kto powinien wziąć udział w konferencji?
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.

Więcej informacji oraz program wydarzenia na stronie www.pfpz.pl
Zapraszamy do udziału w Webinarium!
Liczba miejsc ograniczona!

Kontakt:
Monika Jonczak – dyrektor ds. marketingu
e-mail: m.jonczak@pfpz.pl

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
Chałubińskiego 8
00-613 Warszawa
M: +48 604 143 104

 

 

Webinarium dla branży opakowaniowej Packaging ON-novations  

Czas pandemii, mimo że dla wielu firm jest trudnym okresem, wydaje się najlepszym momentem na rewolucyjne zmiany, podjęcie ryzyka czy radykalną zmianę kursu. Co zrobić, aby czas ten stał się szansą dla biznesu? Przede wszystkim otworzyć się na nowe możliwości i innowacyjne kierunki myślenia. Pomoże w tym dwudniowy cykl webinariów dla branży opakowaniowej Packaging ON-novations (24 i 25 czerwca), przygotowanych przez wystawców, ekspertów i organizatora, przeniesionych na jesień, Targów Packaging Innovations.

 „12. edycja Packaging Innovations miała odbyć się wiosną tego roku. Jednak z wiadomych dla wszystkich powodów targi odbędą się we wrześniu. Tymczasem w branży dzieje się dużo, dlatego nie czekamy biernie do jesieni, ale już teraz chcemy stworzyć forum wymiany wiedzy i doświadczeń. Stąd propozycja spotkań online – dokładnie w tym samym terminie, w którym miały się odbyć targi.” – mówi Elżbieta Pach, Project Manager Packaging Innovations.

 Porozmawiaj z praktykami
Serię webinariów poprowadzą na żywo eksperci i twórcy opakowań. Mariusz Siwecki i Paweł Mazanka z DS Smith przedstawią „Innowacyjne opakowanie dla produktów świeżych – redukcja tworzyw sztucznych o 85%”. Mec. Joanna Uchańska z Grupy Chałas i Wspólnicy – Law | Tax | Accounting opowie o Paradoksie zachowania czytelności na opakowaniu, a konieczności umieszczenia dużej liczby informacji w znakowania żywności”. O opakowaniach inteligentnych opowie Tatiana Nowicka z Masterpress S.A., z kolei o bezpieczeństwie opakowań i etykiet zadrukowanych porozmawiamy z Adamem Fotek z J.S. Hamilton. Z pewnością dużą frekwencją będzie cieszył się wykład o ekologii w opakowaniach na rynku e -commerce, który poprowadzą Renata Kuczyńska-Marcza oraz Iwona Studziństa z Etykiety.pl Etigraf Sp. z o.o. To tylko część tematów, które pojawią się na konferencji online. Agenda wydarzenia jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Po każdej prelekcji będzie możliwość zadawania pytań ekspertom.

Seria webinariów Packaging ON-novations odbędzie się w sieci w dniach 24 i 25 czerwca. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po rejestracji. Łącznie zaplanowano dziewięć spotkań online – w środę 24 czerwca cztery, w czwartek 25 czerwca pięć. Na każde ze spotkań wymagana jest rejestracja. Więcej informacji: https://packaginginnovations.pl/pl/packaging-on-novations.html.

„Przemysł Spożywczy” oraz „Przegląd Papierniczy” są Patronem medialnym wydarzenia.

Ciechocinek areną kolejnej edycji Mistrzostw Polski Branży Spożywczej w halowej piłce nożnej

Tym razem w Ciechocinku 29 lutego i 1 marca 2020 r. odbędą się XIV Mistrzostwa Polski Branży Spożywczej w halowej piłce nożnej.
Po raz czternasty branża spożywcza będzie walczyła o tytuł najlepszej drużyny w halowej piłce nożnej. Zapraszamy wszystkie chętne firmy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Organizator turnieju, firma Almar-Sport przyjmuje zgłoszenia do 24 stycznia 2020 r. Patronat medialny nad mistrzostwami objęły portale branżowe: foodfakty.pl  przemyslspozywczy.eu  informatorspozywczy.pl
Szczegółowe informacje pod nr tel. 506 494 262,  roman@almar-sport.pl oraz w zaproszeniu: Zaproszenie – XIV MP Branży Spożywczej w halowej piłce nożnej. Ciechocinek 2020

Konferencja szkoleniowa „Kontrola żywności w łańcuchu spożywczym”

15 listopada 2018 r., Hotel Marriott, Warszawa
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji szkoleniowej „Kontrola żywności w łańcuchu spożywczym” (25% zniżki dla prenumeratorów kwartalnika „Food-Lex”).

W programie:

 • Jakość produktów spożywczych w świetle wyników kontroli przeprowadzanych przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych
 • Informacje o warunkach przechowywania i warunkach użycia produktów spożywczych w świetle artykułu 25 rozporządzenia UE 1169/2011.
 • Pozostałości pestycydów w środkach spożywczych
 • Niezależne zapewnienie kontroli jakości w łańcuchu żywnościowym
 • Urzędowa kontrola stosowania dodatków do żywności

Kto powinien wziąć udział w konferencji?
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.

Więcej informacji na stronie: www.pfpz.pl
W przypadku pytań proszę o kontakt: Monika Jonczak, Dyrektor  ds. marketingu
tel.: +48 22 830 70 55, email: m.jonczak@pfpz.pl

POLSKIE AKCENTY NA SIAL INNOVATION 2018

Już w październiku po raz kolejny zostaną rozdane kluczowe dla branży spożywczej nagrody SIAL INNOVATION 2018.

Nagrody SIAL Innovation co roku przyznawane są producentom żywności, uznanym za innowatorów i challengerów w branży spożywczej. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia stają się firmy, które wyznaczają aktualne trendy żywieniowe, realnie wpływając na to co trafia na nasze stoły.

POLSKI AKCENT NA SIAL PARIS

Choć SIAL Innovation jest inicjatywą globalną, w tegorocznej edycji nie zabrakło polskich akcentów. Prestiżowym wyróżnieniem, jakim jest nominacja SIAL Innovation Selection, może pochwalić się firma Arteta. DayUp Black oraz innowacyjna linia DayUp Pearls – to produkty z portfolio Artety, które Jury wytypowało do walki o główną nagrodę SIAL Innovation 2018.

Laureatów paryskiej edycji konkursu poznamy już we wrześniu, natomiast TOP3 zwycięzców zostanie ogłoszonych podczas ceremonii wręczenia nagród w Paryżu podczas samego wydarzenia (Paryż 21-25 października 2018).

Nie jest to pierwsze wyróżnienie na SIAL, jakim może się pochwalić firma Arteta. Produkty DayUp Blue i DayUp Green doceniono wyróżnieniem już podczas SIAL Paris 2016. „To niesamowicie budujące – ponownie znaleźć się w gronie producentów wyróżnionych w ramach SIAL Innovation. Oznacza to, że ani na moment nie osiadamy na laurach. Nieprzerwanie jesteśmy innowatorem i challengerem kategorii. Nie jest to na pewno nasze ostatnie słowo, a jedynie początek drogi usłanej nowościami produktowymi, którymi w dalszym ciągu będziemy rewolucjonizować rynek spożywczy.” – komentuje nominacje Piotr Izdebski – Prezes Zarządu Arteta.

SIAL to globalna platforma biznesowa skierowana do branży spożywczej, której esencją są prestiżowe i donośne wydarzenia w Chinach i Paryżu. Dzięki udziałowi w SIAL, wiele firm, działających w branży żywieniowej ma szansę nawiązać kontakty biznesowe na globalną skalę.

POLAGRA TECH 2018: spotkanie ekspertów z branży

Tej jesieni, od 30 września do 4 października  na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja targów POLAGRA TECH. W tym roku w ramach targów, oprócz corocznego Salonu Technologii Spożywczych, odbędzie się Salon Technologii Piekarskich i Cukierniczych.  Salon Technologii Piekarskich i Cukierniczych, rozpocznie się w niedzielę, 30 września Dniem Piekarza i Cukiernika. Salon Technologii Spożywczych zostanie zaś zainaugurowany dzień później,  1 października. Oba potrwają do 4 października. Targom będą towarzyszyć wydarzenia, które z pewnością zainteresują profesjonalistów przemysłu spożywczego, zwłaszcza rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa. Wśród nich warto zwrócić uwagę na szkolenia sprzedażowo-maketingowe oraz Forum Piekarskie i Cukiernicze.

Równolegle z targami POLAGRA-TECH odbędą się targi o komplementarnej tematyce: Taropak, Polimer Tech, 4 Print Week, Polagra Gastro, Invest Hotel oraz Smaki Regionów. Jedno jest pewne: początek jesieni będzie obfitować w atrakcyjne branżowe wydarzenia.

Więcej informacji na temat targów POLAGRA TECH na stronie: http://www.polagra-tech.ploraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/428329774262309/

 

Sympozjum „Naturalne i Syntetyczne Produkty Zapachowe i Kosmetyczne”

2-4 lipca 2018 r.  odbędzie się w Łodzi VII Krajowe Sympozjum „Naturalne i Syntetyczne Produkty Zapachowe i Kosmetyczne”. 
Organizatorem sympozjum jest Instytut Podstaw Chemii Żywności Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Organizatorzy zapraszają do udziału w sympozjum.
Odbywające się od 1996 r. sympozja dotyczące związków zapachowych są jedynym na skalę krajową forum spotkań przedstawicieli środowisk naukowych oraz przemysłu zainteresowanych tematyką, która obejmuje: izolowanie, syntezę, analizę składu, określanie struktury, właściwości biologiczne oraz zastosowanie naturalnych i syntetycznych związków zapachowych, aromatów spożywczych oraz surowców i produktów kosmetycznych.
Szczegółowe informacje dotyczące miejsca sympozjum i warunków uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej sympozjum: http://nspzk.p.lodz.pl

To już III edycja konferencji Label Innovations „Co mówi twoje opakowanie?”

17 kwietnia 2018r., Targi Packaging Innovations w Warszawie,  sala konferencyjna C

Tym razem wybitni eksperci – praktycy przedstawią recepty na: Kreowanie unikalnych opakowań i etykiet

Jesteś właścicielem, szefem sprzedaży, Brand managerem, technologiem czy specjalista ds. marketingu  firmy produkcyjnej?
Projektujesz opakowania produktowe?
Interesują Cię nowości technologiczne w uszlachetnianiu opakowań i etykiet?
Chcesz dotrzeć do konsumentów w różnym wieku?
Chcesz wyróżnić swój produkt za pomocą opakowania i poznać możliwości jego ochrony prawnej przed konkurencją?
Chcesz zwiększyć sprzedaż swojego produktu?

TA KONFERENCJA SKIEROWANA JEST WŁAŚNIE DO CIEBIE!

Organizatorzy poruszą tematykę:
Jak projektować opakowania, które przyciągają wzrok i wpłyną na wybór konsumenta?
W jaki sposób można uszlachetnić swoje opakowanie i etykietę, aby wyróżnić markę na półce?
Na jakie elementy opakowania zwracają uwagę osoby w różnym wieku i kiedy warto podkreślać wiek konsumenta?
Jak prawnie zabezpieczyć produkt przed kopiowaniem, jakie znaki można zastrzec i czym jest nieuczciwa konkurencja?

Branża spożywcza jest bardzo zróżnicowana. Producenci prześcigają się w kreacjach, projektach i stylach opakowań. Możemy zauważyć na sklepowych półkach ascetyczny styl eko lub bardzo kolorowe, urozmaicone opakowania wyrobów czekoladowych czy kaw i herbat. Wyróżnienie swojego produktu spożywczego to w dzisiejszych czasach ogromne wyzwanie. Dlatego przedstawimy recepty na tworzenie opakowań i etykiet, które sprzedają produkty.

Organizatorzy gwarantują:
Doświadczonych biznesowo ekspertów z dziedziny, grafiki komputerowej, prawa, badań rynku oraz druku i uszlachetniania opakowań
Pakiet materiałów konferencyjnych
Doznania artystyczne – tylko u nas występy teatru Trzcina poprzedza każda prelekcję
Możliwość nawiązania kontaktów biznesowych przy dobrej kawie

Termin: 17 kwietnia 2018r.
Miejsce: Targi Packaging Innovations w Warszawie w sali konferencyjnej C.
Koszt:  249zł netto

Pomysłodawcą i organizatorem  tego wydarzenia jest firma Etykiety.pl Etigraf – drukarnia specjalizująca się w produkcji etykiet samoprzylepnych. W tej edycji współorganizatorami są firma Splinx – polski producent i dostawca farb i lakierów oraz firma PC Print – dostawca najwyższej jakości folii do uszlachetniania opakowań.

Więcej informacji i  zakup biletów na: www.labelinnovations.pl

Konferencja „Produkcja środków spożywczych w świetle wymagań prawnych i wytycznych”

1 marca 2018 r., Hotel Marriott, Warszawa

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji „Produkcja środków spożywczych w świetle wymagań prawnych i wytycznych”.
W programie m.in.:

 • Odpowiedzialność za wady jakościowe w procesie produkcji żywności
 • Obniżanie zawartości akryloamidu w żywności w świetle nowych przepisów
 • Stosowanie substancji dodatkowych, aromatów i enzymów w produkcji żywności
 • HACCP w świetle aktualnych wymagań prawnych i wytycznych

Kto powinien wziąć udział w konferencji?
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.
Więcej informacji na stronie: www.pfpz.pl

Konferencja „Wpływ nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) na działalność przedsiębiorców z branży spożywczej”

29 listopada 2017 r.,  Warszawa

24 maja 2016 r. weszło w życie unijne Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO). Zastąpi ono przepisy dotychczasowej polskiej ustawy o ochronie danych osobowych. Nowe przepisy przyjęte zostały w formie rozporządzenia, co oznacza bezpośrednie stosowanie przepisów przez wszystkich przedsiębiorców przetwarzających dane osobowe na terytorium Unii Europejskiej. RODO wejdzie w życie bez konieczności implementacji polską ustawą. Wszystko w celu ujednolicenia zasad ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej. Rozporządzenie to największa zmiana w podejściu do ochrony danych osobowych od dwudziestu lat – jej konsekwencje są bardzo poważne dla funkcjonowania przedsiębiorstw.

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji pt.: „Wpływ nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) na działalność przedsiębiorców z branży spożywczej”, która odbędzie się 29 listopada 2017 r., Biurowiec Oxfort Tower, ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie.

Celem konferencji jest upowszechnianie i propagowanie nowych regulacji dotyczących rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) w branży żywnościowej. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

 • Jaką rolę pełnią firmy z branży spożywczej w świetle RODO?
 • Co robić w razie wycieku danych?
 • Czy profilowanie jest przyszłością w zakresie danych osobowych?
 • Jak przedsiębiorcy powinni przygotować się do zmian?
 • Jakiego rodzaju konsekwencje przewidują nowe przepisy?

Gościem Honorowym konferencji będzie  DR MACIEJ KAWECKI  – KOORDYNATOR KRAJOWEJ REFORMY OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH Z MINISTERSTWA CYFRYZACJI.
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej: Zarządów, Działów prawnych, Administratorów Bezpieczeństwa Informacji, przyszłych Inspektorów Ochrony Danych oraz osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie danych zgodnie z RODO.
Informacja na temat konferencji na stronie: www.pfpz.pl

TARGI MLECZARSKIE MLEKO – EXPO 2017

15-17 listopada 2017 r.
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie 

KZSM Zw. Rew. zaprasza do wzięcia udziału w XXVI Targach Mleczarskich ,,MLEKO-EXPO 2017″.
„MLEKO-EXPO 2017″ to największe targi mleczarskie w Polsce. Impreza organizowana jest przez największą i najdłużej działającą organizację mleczarską w Polsce – KZSM Zw. Rew. Oficjalnym patronem Targów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Targi mają na celu wsparcie polskiego mleczarstwa, umożliwianie promocji produktów, pomoc spółdzielniom mleczarskim w nawiązywaniu kontaktów i pozyskiwaniu bezpośredniego dostępu do klienta oferując mu produkty mleczarskie najwyższej jakości. ,,MLEKO-EXPO 2017” to zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert przedstawicieli branży mleczarskiej. Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających liczne atrakcje oraz mleczarskie upominki.

PROGRAM:
15 listopada 2017 r. (środa)
10.00 Uroczystość otwarcia XXVI Targów Mleczarskich „MLEKO – EXPO 2017”:
wręczenie odznaczeń: Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Związku Pracodawców Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich,
11.00 Konferencja prasowa
12.00 – 12.30 Pokaz dekorowania potraw z mleka i jego przetworów
11.00 – 17.00 Zwiedzanie Targów, prezentacje, degustacje
16 listopada 2017 r. (czwartek)
9.00 – 17.00 Zwiedzanie Targów, prezentacje, degustacje
11.00 – 13.00 „Dzień Mlecznego Śniadania” – konkurs na „Hit Mlecznego Śniadania”, losowanie upominków dla głosujących godz. 13.00
17 listopada 2017 r. (piątek)
9.00 – 15.00 Zwiedzanie Targów, prezentacje, degustacje.
12.00 Uroczystość ogłoszenia wyników konkursów i wręczenie nagród:
• „Mleczne Mistrzostwa Polski”,
• „Wysoka Jakość Wyrobów Mleczarskich”,
• „Super Produkt 2017”,
• „Hit Mlecznego Śniadania”
• Za najciekawszą ekspozycję.
Wręczenie pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, inne nagrody i odznaczenia.
15.00 Zakończenie Targów

Więcej nt. targów na: http://www.mleczarstwopolskie.pl/menu-1/mleko-expo/mleko-expo-2017

Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA-TECH 2017

25-28 września 2017 r., Poznań
Co dwa lata, w Poznaniu, odbywa się jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń dla branży mięsnej, rybnej i spożywczej. Pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich, w których odbywa się POLAGRA-TECH, wypełniają się ofertą dla przemysłu technologii spożywczych. Można wziąć udział w wielu niezwykle ciekawych debatach, szkoleniach czy konferencjach. Przede wszystkim jednak POLAGRA-TECH, składająca się z dwóch salonów tematycznych, to prezentacja najnowszych osiągnięć technologicznych, nowości rynkowych, czyli jednym słowem najszersza i najbardziej kompleksowa oferta firm spożywczych w jednym miejscu i czasie.
Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech i Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood  w 2017 roku to efektywny tandem. Perspektywiczna integracja branż podczas jesiennego wydarzenia biznesowego  skutkować będzie korzyściami dla firm z sektora opakowań. Od 25 do 28 września 2017 w Poznaniu odbędą się najważniejsze targi dla branży. (źródło: www.polagra-tech.pl/pl/polagra-tech_2015/o_targach/)
Więcej na temat targów na www.polagra-tech.pl

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2017

25-28 września 2017 r., Poznań
Targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert, ale też promocja polskiej gospodarki. W ofercie wystawców: mięsa i wędliny, dodatki do żywności, zioła, przyprawy, produkty mleczarskie – sery, kefiry, jogurty, mleko, wyroby piekarskie i cukiernicze – ciasta, castka, słodycze, przetwory owocowo-warzywnych, wina, wódki i likiery oraz żywność ekologiczna.
Targi POLAGRA FOOD co roku odwiedza je kilkadziesiąt tysięcy profesjonalistów z całego świata, poszukujących nowości, inspiracji, a przede wszystkim nastawionych na zawarcie długoterminowych kontraktów. To ważne wydarzenie w rozwoju nowych perspektyw eksportowych, w którym kluczową rolę odgrywa program Hosted Buyers, dzięki któremu menedżerowie sieci handlowych oraz hurtowni, dystrybutorzy i importerzy żywności spoza Polski mogą wziąć udział w targach na bardzo preferencyjnych warunkach.
Targi POLAGRA FOOD to wydarzenie atrakcyjne również ze względu na towarzyszące konferencje, szkolenia i panele dyskusyjne. (źródło: http://www.polagra-food.pl/pl/o_targach_polagra_food/o_targach/)
Więcej na temat targów na www.polagra-food.pl

Konferencja Składniki żywności – aktualne wymagania prawne

PFPŻ 2 marca 2017 r., Hotel Marriott, Warszawa

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji szkoleniowej pt.: „Składniki żywności – aktualne wymagania prawne”
W programie przewidujemy omówienie następujących zagadnień:
• składniki żywności – struktura ustawodawstwa UE i krajowego
• aktualne prace legislacyjne na poziomie UE w obszarze dodatków do żywności
• tradycyjne i nowatorskie podejście do analiz laboratoryjnych produktów spożywczych obecnych na rynku
• błonnik pokarmowy jako składnik żywności w świetle aktualnych przepisów i interpretacji

Gwarantujemy najlepszych wykładowców: Joanna Gajda-Wyrębek (Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego Państwowy Zakład Higieny); Paweł Wojciechowski (Uniwersytet Warszawski); Monika Czarnecka -Partyka (J.S. Hamilton Poland S.A); Beata Przygoda ( Instytut Żywności i Żywienia) oraz najbardziej aktualne informację odnośnie stosowania dodatków do żywności.

Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych z działów: jakości i rozwoju, badań i rozwoju, technologów oraz działów prawnych.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT KONFERECNJI NA STRONIE PFPŻ ZP: http://www.pfpz.pl/index/?id=42df59af01e92da78b4b264baf972f8d