ODBĘDZIE SIĘ

„Bezpieczeństwo i jakość żywności” – konferencja Polskiego Komitetu Normalizacyjnego

Potrzeba bezpieczeństwa żywności jest dziś większa niż kiedykolwiek. Produkty spożywcze regularnie przekraczają granice państw na każdym etapie łańcucha dostaw, co zwiększa ryzyko wystąpienia różnych zagrożeń, np. zanieczyszczeń żywności, rozwoju bakterii patogennych itp. Niezbędne są zatem wskazówki, najlepsze praktyki i testy w celu promowania i zwiększenia bezpieczeństwa i jakości w całym przemyśle spożywczym. Zdrowie konsumentów i żywność wysokiej jakości to priorytety uwzględnione w normach.

Współcześnie klienci oczekują wysokiej jakości produktów i bezpiecznej żywności, a także zrównoważonego rozwoju i etycznego handlu. Mając to na uwadze i podkreślając znaczenie normalizacji w tym zakresie, Polski Komitet Normalizacyjny już po raz drugi organizuje ogólnopolską konferencję „Bezpieczeństwo i jakość żywności”, która odbędzie się 20 listopada w Warszawie. Omówione zostaną na niej aspekty prawne, jak i normalizacyjne oraz korzyści wynikające ze stosowania normy PN-EN ISO 22000.

Czy jesteś świadomym producentem, konsumentem, dystrybutorem?

Nieznajomość przepisów prawa i zaleceń zawartych w normach dotyczących bezpieczeństwa żywności stwarza ogromne ryzyko dla nas wszystkich. Niewłaściwe etykietowanie produktów spożywczych (np. brak informacji lub niewłaściwe oznakowanie alergenów, nieprawidłowe nazwy produktów – określenie „naturalny” w produktach, które zawierają konserwanty lub barwniki) czy nieodpowiednie opakowanie może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a w niektórych przypadkach nawet do zagrożenia życia. Dlatego tak ważne jest opracowanie wspólnych metod minimalizowania zagrożeń oraz stosowanie tych samych porównywalnych kryteriów przez wszystkie podmioty: producentów i organy kontroli w całej Unii Europejskiej. W osiągnięciu tych celów pomocne są właśnie Polskie Normy.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konferencji producentów płodów rolnych, pasz, surowców żywnościowych i żywności, importerów żywności, przedstawicieli służb nadzoru rynku oraz jednostek certyfikujących, a także wszystkich zainteresowanych.

Miło nam poinformować, że jednym z partnerów medialnych konferencji jest miesięcznik „Przemysł Spożywczy”.

Konferencja jest bezpłatna, ale należy się zarejestrować. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.pkn.pl.

Konferencja szkoleniowa „Kontrola żywności w łańcuchu spożywczym”

15 listopada 2018 r., Hotel Marriott, Warszawa
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji szkoleniowej „Kontrola żywności w łańcuchu spożywczym” (25% zniżki dla prenumeratorów kwartalnika „Food-Lex”).

W programie:

 • Jakość produktów spożywczych w świetle wyników kontroli przeprowadzanych przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych
 • Informacje o warunkach przechowywania i warunkach użycia produktów spożywczych w świetle artykułu 25 rozporządzenia UE 1169/2011.
 • Pozostałości pestycydów w środkach spożywczych
 • Niezależne zapewnienie kontroli jakości w łańcuchu żywnościowym
 • Urzędowa kontrola stosowania dodatków do żywności

Kto powinien wziąć udział w konferencji?
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.

Więcej informacji na stronie: www.pfpz.pl
W przypadku pytań proszę o kontakt: Monika Jonczak, Dyrektor  ds. marketingu
tel.: +48 22 830 70 55, email: m.jonczak@pfpz.pl

ODBYŁY SIĘ

POLSKIE AKCENTY NA SIAL INNOVATION 2018

Już w październiku po raz kolejny zostaną rozdane kluczowe dla branży spożywczej nagrody SIAL INNOVATION 2018.

Nagrody SIAL Innovation co roku przyznawane są producentom żywności, uznanym za innowatorów i challengerów w branży spożywczej. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia stają się firmy, które wyznaczają aktualne trendy żywieniowe, realnie wpływając na to co trafia na nasze stoły.

POLSKI AKCENT NA SIAL PARIS

Choć SIAL Innovation jest inicjatywą globalną, w tegorocznej edycji nie zabrakło polskich akcentów. Prestiżowym wyróżnieniem, jakim jest nominacja SIAL Innovation Selection, może pochwalić się firma Arteta. DayUp Black oraz innowacyjna linia DayUp Pearls – to produkty z portfolio Artety, które Jury wytypowało do walki o główną nagrodę SIAL Innovation 2018.

Laureatów paryskiej edycji konkursu poznamy już we wrześniu, natomiast TOP3 zwycięzców zostanie ogłoszonych podczas ceremonii wręczenia nagród w Paryżu podczas samego wydarzenia (Paryż 21-25 października 2018).

Nie jest to pierwsze wyróżnienie na SIAL, jakim może się pochwalić firma Arteta. Produkty DayUp Blue i DayUp Green doceniono wyróżnieniem już podczas SIAL Paris 2016. „To niesamowicie budujące – ponownie znaleźć się w gronie producentów wyróżnionych w ramach SIAL Innovation. Oznacza to, że ani na moment nie osiadamy na laurach. Nieprzerwanie jesteśmy innowatorem i challengerem kategorii. Nie jest to na pewno nasze ostatnie słowo, a jedynie początek drogi usłanej nowościami produktowymi, którymi w dalszym ciągu będziemy rewolucjonizować rynek spożywczy.” – komentuje nominacje Piotr Izdebski – Prezes Zarządu Arteta.

SIAL to globalna platforma biznesowa skierowana do branży spożywczej, której esencją są prestiżowe i donośne wydarzenia w Chinach i Paryżu. Dzięki udziałowi w SIAL, wiele firm, działających w branży żywieniowej ma szansę nawiązać kontakty biznesowe na globalną skalę.

POLAGRA TECH 2018: spotkanie ekspertów z branży

Tej jesieni, od 30 września do 4 października  na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja targów POLAGRA TECH. W tym roku w ramach targów, oprócz corocznego Salonu Technologii Spożywczych, odbędzie się Salon Technologii Piekarskich i Cukierniczych.  Salon Technologii Piekarskich i Cukierniczych, rozpocznie się w niedzielę, 30 września Dniem Piekarza i Cukiernika. Salon Technologii Spożywczych zostanie zaś zainaugurowany dzień później,  1 października. Oba potrwają do 4 października. Targom będą towarzyszyć wydarzenia, które z pewnością zainteresują profesjonalistów przemysłu spożywczego, zwłaszcza rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa. Wśród nich warto zwrócić uwagę na szkolenia sprzedażowo-maketingowe oraz Forum Piekarskie i Cukiernicze.

Równolegle z targami POLAGRA-TECH odbędą się targi o komplementarnej tematyce: Taropak, Polimer Tech, 4 Print Week, Polagra Gastro, Invest Hotel oraz Smaki Regionów. Jedno jest pewne: początek jesieni będzie obfitować w atrakcyjne branżowe wydarzenia.

Więcej informacji na temat targów POLAGRA TECH na stronie: http://www.polagra-tech.ploraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/428329774262309/

 

Sympozjum „Naturalne i Syntetyczne Produkty Zapachowe i Kosmetyczne”

2-4 lipca 2018 r.  odbędzie się w Łodzi VII Krajowe Sympozjum „Naturalne i Syntetyczne Produkty Zapachowe i Kosmetyczne”. 
Organizatorem sympozjum jest Instytut Podstaw Chemii Żywności Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Organizatorzy zapraszają do udziału w sympozjum.
Odbywające się od 1996 r. sympozja dotyczące związków zapachowych są jedynym na skalę krajową forum spotkań przedstawicieli środowisk naukowych oraz przemysłu zainteresowanych tematyką, która obejmuje: izolowanie, syntezę, analizę składu, określanie struktury, właściwości biologiczne oraz zastosowanie naturalnych i syntetycznych związków zapachowych, aromatów spożywczych oraz surowców i produktów kosmetycznych.
Szczegółowe informacje dotyczące miejsca sympozjum i warunków uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej sympozjum: http://nspzk.p.lodz.pl

To już III edycja konferencji Label Innovations „Co mówi twoje opakowanie?”

17 kwietnia 2018r., Targi Packaging Innovations w Warszawie,  sala konferencyjna C

Tym razem wybitni eksperci – praktycy przedstawią recepty na: Kreowanie unikalnych opakowań i etykiet

Jesteś właścicielem, szefem sprzedaży, Brand managerem, technologiem czy specjalista ds. marketingu  firmy produkcyjnej?
Projektujesz opakowania produktowe?
Interesują Cię nowości technologiczne w uszlachetnianiu opakowań i etykiet?
Chcesz dotrzeć do konsumentów w różnym wieku?
Chcesz wyróżnić swój produkt za pomocą opakowania i poznać możliwości jego ochrony prawnej przed konkurencją?
Chcesz zwiększyć sprzedaż swojego produktu?

TA KONFERENCJA SKIEROWANA JEST WŁAŚNIE DO CIEBIE!

Organizatorzy poruszą tematykę:
Jak projektować opakowania, które przyciągają wzrok i wpłyną na wybór konsumenta?
W jaki sposób można uszlachetnić swoje opakowanie i etykietę, aby wyróżnić markę na półce?
Na jakie elementy opakowania zwracają uwagę osoby w różnym wieku i kiedy warto podkreślać wiek konsumenta?
Jak prawnie zabezpieczyć produkt przed kopiowaniem, jakie znaki można zastrzec i czym jest nieuczciwa konkurencja?

Branża spożywcza jest bardzo zróżnicowana. Producenci prześcigają się w kreacjach, projektach i stylach opakowań. Możemy zauważyć na sklepowych półkach ascetyczny styl eko lub bardzo kolorowe, urozmaicone opakowania wyrobów czekoladowych czy kaw i herbat. Wyróżnienie swojego produktu spożywczego to w dzisiejszych czasach ogromne wyzwanie. Dlatego przedstawimy recepty na tworzenie opakowań i etykiet, które sprzedają produkty.

Organizatorzy gwarantują:
Doświadczonych biznesowo ekspertów z dziedziny, grafiki komputerowej, prawa, badań rynku oraz druku i uszlachetniania opakowań
Pakiet materiałów konferencyjnych
Doznania artystyczne – tylko u nas występy teatru Trzcina poprzedza każda prelekcję
Możliwość nawiązania kontaktów biznesowych przy dobrej kawie

Termin: 17 kwietnia 2018r.
Miejsce: Targi Packaging Innovations w Warszawie w sali konferencyjnej C.
Koszt:  249zł netto

Pomysłodawcą i organizatorem  tego wydarzenia jest firma Etykiety.pl Etigraf – drukarnia specjalizująca się w produkcji etykiet samoprzylepnych. W tej edycji współorganizatorami są firma Splinx – polski producent i dostawca farb i lakierów oraz firma PC Print – dostawca najwyższej jakości folii do uszlachetniania opakowań.

Więcej informacji i  zakup biletów na: www.labelinnovations.pl

Konferencja „Produkcja środków spożywczych w świetle wymagań prawnych i wytycznych”

1 marca 2018 r., Hotel Marriott, Warszawa

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji „Produkcja środków spożywczych w świetle wymagań prawnych i wytycznych”.
W programie m.in.:

 • Odpowiedzialność za wady jakościowe w procesie produkcji żywności
 • Obniżanie zawartości akryloamidu w żywności w świetle nowych przepisów
 • Stosowanie substancji dodatkowych, aromatów i enzymów w produkcji żywności
 • HACCP w świetle aktualnych wymagań prawnych i wytycznych

Kto powinien wziąć udział w konferencji?
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.
Więcej informacji na stronie: www.pfpz.pl

Konferencja „Wpływ nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) na działalność przedsiębiorców z branży spożywczej”

29 listopada 2017 r.,  Warszawa

24 maja 2016 r. weszło w życie unijne Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO). Zastąpi ono przepisy dotychczasowej polskiej ustawy o ochronie danych osobowych. Nowe przepisy przyjęte zostały w formie rozporządzenia, co oznacza bezpośrednie stosowanie przepisów przez wszystkich przedsiębiorców przetwarzających dane osobowe na terytorium Unii Europejskiej. RODO wejdzie w życie bez konieczności implementacji polską ustawą. Wszystko w celu ujednolicenia zasad ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej. Rozporządzenie to największa zmiana w podejściu do ochrony danych osobowych od dwudziestu lat – jej konsekwencje są bardzo poważne dla funkcjonowania przedsiębiorstw.

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji pt.: „Wpływ nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) na działalność przedsiębiorców z branży spożywczej”, która odbędzie się 29 listopada 2017 r., Biurowiec Oxfort Tower, ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie.

Celem konferencji jest upowszechnianie i propagowanie nowych regulacji dotyczących rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) w branży żywnościowej. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

 • Jaką rolę pełnią firmy z branży spożywczej w świetle RODO?
 • Co robić w razie wycieku danych?
 • Czy profilowanie jest przyszłością w zakresie danych osobowych?
 • Jak przedsiębiorcy powinni przygotować się do zmian?
 • Jakiego rodzaju konsekwencje przewidują nowe przepisy?

Gościem Honorowym konferencji będzie  DR MACIEJ KAWECKI  – KOORDYNATOR KRAJOWEJ REFORMY OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH Z MINISTERSTWA CYFRYZACJI.
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej: Zarządów, Działów prawnych, Administratorów Bezpieczeństwa Informacji, przyszłych Inspektorów Ochrony Danych oraz osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie danych zgodnie z RODO.
Informacja na temat konferencji na stronie: www.pfpz.pl

TARGI MLECZARSKIE MLEKO – EXPO 2017

15-17 listopada 2017 r.
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie 

KZSM Zw. Rew. zaprasza do wzięcia udziału w XXVI Targach Mleczarskich ,,MLEKO-EXPO 2017″.
„MLEKO-EXPO 2017″ to największe targi mleczarskie w Polsce. Impreza organizowana jest przez największą i najdłużej działającą organizację mleczarską w Polsce – KZSM Zw. Rew. Oficjalnym patronem Targów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Targi mają na celu wsparcie polskiego mleczarstwa, umożliwianie promocji produktów, pomoc spółdzielniom mleczarskim w nawiązywaniu kontaktów i pozyskiwaniu bezpośredniego dostępu do klienta oferując mu produkty mleczarskie najwyższej jakości. ,,MLEKO-EXPO 2017” to zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert przedstawicieli branży mleczarskiej. Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających liczne atrakcje oraz mleczarskie upominki.

PROGRAM:
15 listopada 2017 r. (środa)
10.00 Uroczystość otwarcia XXVI Targów Mleczarskich „MLEKO – EXPO 2017”:
wręczenie odznaczeń: Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Związku Pracodawców Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich,
11.00 Konferencja prasowa
12.00 – 12.30 Pokaz dekorowania potraw z mleka i jego przetworów
11.00 – 17.00 Zwiedzanie Targów, prezentacje, degustacje
16 listopada 2017 r. (czwartek)
9.00 – 17.00 Zwiedzanie Targów, prezentacje, degustacje
11.00 – 13.00 „Dzień Mlecznego Śniadania” – konkurs na „Hit Mlecznego Śniadania”, losowanie upominków dla głosujących godz. 13.00
17 listopada 2017 r. (piątek)
9.00 – 15.00 Zwiedzanie Targów, prezentacje, degustacje.
12.00 Uroczystość ogłoszenia wyników konkursów i wręczenie nagród:
• „Mleczne Mistrzostwa Polski”,
• „Wysoka Jakość Wyrobów Mleczarskich”,
• „Super Produkt 2017”,
• „Hit Mlecznego Śniadania”
• Za najciekawszą ekspozycję.
Wręczenie pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, inne nagrody i odznaczenia.
15.00 Zakończenie Targów

Więcej nt. targów na: http://www.mleczarstwopolskie.pl/menu-1/mleko-expo/mleko-expo-2017

Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA-TECH 2017

25-28 września 2017 r., Poznań
Co dwa lata, w Poznaniu, odbywa się jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń dla branży mięsnej, rybnej i spożywczej. Pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich, w których odbywa się POLAGRA-TECH, wypełniają się ofertą dla przemysłu technologii spożywczych. Można wziąć udział w wielu niezwykle ciekawych debatach, szkoleniach czy konferencjach. Przede wszystkim jednak POLAGRA-TECH, składająca się z dwóch salonów tematycznych, to prezentacja najnowszych osiągnięć technologicznych, nowości rynkowych, czyli jednym słowem najszersza i najbardziej kompleksowa oferta firm spożywczych w jednym miejscu i czasie.
Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech i Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood  w 2017 roku to efektywny tandem. Perspektywiczna integracja branż podczas jesiennego wydarzenia biznesowego  skutkować będzie korzyściami dla firm z sektora opakowań. Od 25 do 28 września 2017 w Poznaniu odbędą się najważniejsze targi dla branży. (źródło: www.polagra-tech.pl/pl/polagra-tech_2015/o_targach/)
Więcej na temat targów na www.polagra-tech.pl

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2017

25-28 września 2017 r., Poznań
Targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert, ale też promocja polskiej gospodarki. W ofercie wystawców: mięsa i wędliny, dodatki do żywności, zioła, przyprawy, produkty mleczarskie – sery, kefiry, jogurty, mleko, wyroby piekarskie i cukiernicze – ciasta, castka, słodycze, przetwory owocowo-warzywnych, wina, wódki i likiery oraz żywność ekologiczna.
Targi POLAGRA FOOD co roku odwiedza je kilkadziesiąt tysięcy profesjonalistów z całego świata, poszukujących nowości, inspiracji, a przede wszystkim nastawionych na zawarcie długoterminowych kontraktów. To ważne wydarzenie w rozwoju nowych perspektyw eksportowych, w którym kluczową rolę odgrywa program Hosted Buyers, dzięki któremu menedżerowie sieci handlowych oraz hurtowni, dystrybutorzy i importerzy żywności spoza Polski mogą wziąć udział w targach na bardzo preferencyjnych warunkach.
Targi POLAGRA FOOD to wydarzenie atrakcyjne również ze względu na towarzyszące konferencje, szkolenia i panele dyskusyjne. (źródło: http://www.polagra-food.pl/pl/o_targach_polagra_food/o_targach/)
Więcej na temat targów na www.polagra-food.pl

Konferencja Składniki żywności – aktualne wymagania prawne

PFPŻ 2 marca 2017 r., Hotel Marriott, Warszawa

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji szkoleniowej pt.: „Składniki żywności – aktualne wymagania prawne”
W programie przewidujemy omówienie następujących zagadnień:
• składniki żywności – struktura ustawodawstwa UE i krajowego
• aktualne prace legislacyjne na poziomie UE w obszarze dodatków do żywności
• tradycyjne i nowatorskie podejście do analiz laboratoryjnych produktów spożywczych obecnych na rynku
• błonnik pokarmowy jako składnik żywności w świetle aktualnych przepisów i interpretacji

Gwarantujemy najlepszych wykładowców: Joanna Gajda-Wyrębek (Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego Państwowy Zakład Higieny); Paweł Wojciechowski (Uniwersytet Warszawski); Monika Czarnecka -Partyka (J.S. Hamilton Poland S.A); Beata Przygoda ( Instytut Żywności i Żywienia) oraz najbardziej aktualne informację odnośnie stosowania dodatków do żywności.

Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych z działów: jakości i rozwoju, badań i rozwoju, technologów oraz działów prawnych.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT KONFERECNJI NA STRONIE PFPŻ ZP: http://www.pfpz.pl/index/?id=42df59af01e92da78b4b264baf972f8d

Rekordowa liczba polskich zespołów w Global Challenge – The Fresh Connection 2016

globalchallengeZakończył się wstępny etap tegorocznej edycji Global Challenge – The Fresh Connection 2016. Wzięła w nim udział rekordowa liczba drużyn z Polski – 21, wśród których znalazły się zespoły z takich firm jak Danfoss Power Solutions, Dell Products Poland (2 drużyny), GKN Driveline Polska, LOTOS Oil, Nexteer Automotive Poland, Pepsico Logistyka (2 drużyny), PKN Orlen, Polfa Warszawa, Polpharma, Reckitt Benckiser Production Poland, Rockwell Automation, Rovese, Scanfil Poland, Seaking Poland, SPX Flow Technology Poland oraz Valeo Service Eastern Europe.
Pierwsza faza zawodów składa się z 3 rund sesji treningowych. Są one traktowane jako rozgrzewka przed właściwymi zawodami, w trakcie której można przetestować symulator TFC oraz własne umiejętności zarządzania łańcuchem dostaw. Na tym etapie wynik końcowy (ROI) nie wpływa na pozycję w klasyfikacji zespołów.
Według członków drużyny firmy SPX Flow Technology Poland, udział w sesji treningowej pozwolił im na zapoznanie się podstawowymi możliwościami oprogramowania. Rywalizacja i chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku spowodowała, że zdobywanie wiedzy przychodzi samo a wnioski i przemyślenia można będzie wykorzystać w codziennej pracy.
Dla reprezentantów firmy Scanfil Poland, startujących w zawodach po raz pierwszy, już początkowy etap rozgrywek przyniósł wymierną wartość. W tej grze najistotniejsze jest działanie zespołowe. Buduje ono zaufanie i daje zrozumienie problemów, które istnieją w innych obszarach firmy. Działy to nie są samotne wyspy, ale jeden współzależny organizm, który istnieje tylko jako całość. Warto o tym pamiętać w momencie rozwiązywania codziennych problemów. Gra pozwoliła zawodnikom zrozumieć, jak ważne jest zaangażowanie wszystkich w rozwiązywaniu wspólnych problemów.
Kolejną fazą są rozgrywki na poziomie krajowym. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Polskę podczas finału w Miami. Główną nagrodą w zawodach Global Challenge – The Fresh Connection 2016 jest kurs na prestiżowej uczelni Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Więcej informacji na stronie http://www.scmteam.pl

baner

III Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów

Print19-21 kwiecień, 2016, EXPO XXI Warszawa
Targi WorldFood Warsaw to targi poświęcone sektorowi spożywczemu– od produkcji aż po wyrób końcowy i jego sprzedaż. Oferują możliwość spotkania polskiego sektora rolno-spożywczego z zagranicznymi partnerami oraz nawiązania nowych relacji biznesowych na świecie. To także okazja do integracji i dyskusji o kondycji branży. Wystawcy z Polski i zagranicy, panele dyskusyjne, spotkania z sieciami handlowymi i specjalne konferencje poświęcone żywności i trendom w branży spożywczej – to wszystko będzie można zobaczyć podczas trzeciej edycji WorldFood Warsaw 2016.
Więcej informacji na: www.worldfood.pl

18. edycja Targów EuroLab

18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab potrwają od 12 do 14 kwietnia 2016 roku.  Targi EuroLab oraz trwające równolegle 5. Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.
Targi EuroLab to najważniejsze wydarzenie dla branży laboratoryjnej. Już po raz 18. producenci i dystrybutorzy m.in. wyposażenia laboratoriów, aparatury analitycznej, sprzętu optycznego, kontrolno-pomiarowego oraz substancji chemicznych zaprezentują swoją ofertę szerokiemu gronu odbiorców. Wśród wystawców znajdą się także instytucje certyfikujące, firmy i jednostki, które posiadają rozwiązania i usługi dla laboratoriów.
Do sektorów reprezentowanych na Targach EuroLab, tj. analityki chemicznej, biotechnologii i Life Science, metrologii i badań jakości, diagnostyki laboratoryjnej, nanotechnologii i techniki kryminalistycznej, dołączyło materiałoznawstwo. Znaczenie badań materiałowych we współczesnej nauce uzasadnia wydzielenie tej dziedziny jako osobnego obszaru tematycznego targów. Badania te stanowią niezbędne ogniwo przy opracowywaniu produktów, materiałów czy rozwiązań stosowanych praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Analiza struktur różnych klas materiałów, konieczność ich dopracowywania pozwala tworzyć materiały o pożądanych właściwościach.
Ważną częścią targów jest program merytoryczny, podczas którego odbędą się konferencje i wykłady prowadzone przez wybitnych naukowców i ekspertów.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.targieurolab.pl.

baner_

The Fresh Connection – Global Challenge 2016 z finałem w Miami

160x225_baner patronatJuż po raz czwarty polskie drużyny mają szansę rywalizować z najlepszymi z całego świata w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Do zawodów może przystąpić każdy, komu nieobce są teoria i praktyka SCM. Finał odbędzie się jesienią br. w Miami na Florydzie, a wygrany uzyska możliwość odbycia kursów Massachusetts Institute of Technology – MIT  w Bostonie, USA.

Zawody Global Challenge odbywają się na symulatorze „web-based business”, w którym zarządza się wirtualnym przedsiębiorstwem. W tegorocznej edycji zawodów innowacyjna symulacja The Fresh Connection pozwala na zarządzanie przedsiębiorstwem produkującym soki owocowe. Uczestnicy, pracując w środowisku bardzo zbliżonym do rzeczywistego, ćwiczą umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne, planowania oraz wdrażania strategii przez działania operacyjne.

Uczestnicy podzieleni na czteroosobowe zespoły reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i finanse. Wirtualnej firmie grozi spadek wydajności, kierownictwo musi więc jak najszybciej wybawić ją z kłopotów. Firma znajduje się w sytuacji ryzyka, w której skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw, zrozumienie połączeń między poszczególnymi pionami i współpraca są ważnymi elementami sukcesu. O zwycięstwie decyduje wypracowanie najwyższego zwrotu z inwestycji (ROI) przez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celów swojego zespołu.

Polacy odnoszą sukcesy w zawodach Global Challenge. Mistrzem Świata The Fresh Connection – Global Challenge 2014 została firma SPX Flow z Bydgoszczy, natomiast w 2015 r. aż dwie firmy z Polski trafiły do finału – PKN Orlen oraz PepsiCo Frito Lay.

Główna nagroda, kurs w MIT, co roku pozostaje taka sama i w opinii uczestników poprzednich edycji jest bardzo atrakcyjna. Koszty międzynarodowego finału, podróż i pobyt w Miami drużyny, która wygra krajowe eliminacje, pokrywane są przez polskiego przedstawiciela organizatora, firmę MPM Productivity Management. Więcej informacji na stronie projektu http://www.scmteam.pl/.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w wydarzeniu, które nie tylko pozwoli się wiele nauczyć, nabrać doświadczenia w zarządzaniu łańcuchem dostaw, ale także może stać się niezapomnianą przygodą.

Inauguracja Global Challenge – The Fresh Connection 2016

globalchallenge29 marca 2016 r. rozpoczął się pierwszy etap mistrzostw świata w zarządzaniu łańcuchem dostaw Global Challenge – The Fresh Connection 2016 (GC TFC 2016). Jest to szósta edycja, trzecia polska, tych ogólnoświatowych zawodów z finałem w Miami, USA.
Udział w GC TFC 2016 zaczyna się od Remote Sessions – sesji treningowych online. Etap ten składa się z trzech rund i trwa trzy tygodnie. Jego oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2016 r. W tym czasie zawodnicy będą mogli przetestować symulator The Fresh Connection – TFC.
W Polsce do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn. Wśród nich są m.in. reprezentanci firm Danfoss, Dell Products Poland, Pepsico Logistyka, Rockwell Automation, Rovese, Nexteer Automotive Poland, SPX Flow Technology Poland czy GKN Driveline Polska.
Większość przedsiębiorstw zgłosiło swoich uczestników do zawodów powtórnie, 6 wystawiło reprezentantów po raz pierwszy. Menedżerowie doceniają edukacyjny aspekt turnieju i zgłaszają kolejnych pracowników, by ci zweryfikowali swoją wiedzę na temat zarządzania i optymalizacji działalności operacyjnej oraz nabyli doświadczenia w prowadzeniu firmy w warunkach odmiennego łańcucha dostaw, które oferuje im symulator TFC.
Po sesji treningowej uczestników czekają mistrzostwa krajowe, które potrwają od końca kwietnia do początku czerwca. Harmonogram zawodów w wymiarze regionalnym wygląda identycznie we wszystkich krajach. Zwycięska drużyna z Polski pojedzie na międzynarodowy finał w Miami we wrześniu br. Na mistrzów świata czeka nagroda w postaci kursu na prestiżowej uczelni Massachusetts Institute of Technology w Bostonie.
Więcej informacji można znaleźć na stronach http://www.mpm24.com//global-challenge–the-fresh-connection/ oraz http://www.scmteam.pl/

Żywność i żywienie w prewencji i leczeniu chorób – postępy 2016

logo kongresuSzanowni Państwo,
Już niebawem, 20 stycznia 2016 r., odbędzie się w Warszawie I Narodowy Kongres Żywieniowy pod hasłem „Żywność i żywienie w prewencji i leczeniu chorób – postępy 2016”. Organizatorem tego wydarzenia jest Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ).
Jakie są najnowsze wyniki badań w nauce o żywieniu? Jak zmiany w sposobie żywienia wpłynęły na długość życia Polaków na przestrzeni ostatnich lat? Co zawierają aktualne zalecenia żywieniowe? Na te i na wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź w trakcie Kongresu, podczas którego Instytut Żywności i Żywienia przedstawi również swoją nową piramidę zdrowego żywienia.
Ponadto, uznani eksperci wygłoszą wiele referatów przedstawiających najnowsze osiągnięcia w prewencji i żywieniowym leczeniu przewlekłych chorób niezakaźnych, w tym chorób układu sercowo-naczyniowego, zaburzeń lipidowych, cukrzycy typu 2, otyłości i choroby Alzheimera. Jedna z sesji poświęcona będzie tematyce przeciwdziałania chorobom zależnym od niedoboru jodu i nadmiernego spożycia soli. Omawiany będzie też temat zindywidualizowanego poradnictwa żywieniowego, z uwzględnieniem wyników najnowszych badań międzynarodowych zrealizowanych w ramach projektu Food4me.
Szczegółowy program Kongresu, warunki i terminy rejestracji uczestników, pełne dane kontaktowe, a także informacje dla sponsorów i wystawców można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Kongresu: www.kongres-zywieniowy.waw.pl
MIEJSCE OBRAD: Pałac Kultury i Nauki (Sala Marmurowa) , Pl. Defilad 1, Warszawa, wejście główne, od ul. Marszałkowskiej (rejestracja od godziny 9, start o godz. 10)
KONTAKT: Wszelkie pytania lub wątpliwości w sprawie Kongresu prosimy kierować drogą mailową na adres: kongres@izz.waw.pl lub telefonicznie pod numery: (22) 55 09 906, 772, 781