ODBĘDZIE SIĘ

Food Industry Support – nowa platforma dla producentów żywności oraz ich dostawców

W dynamicznie zmieniającym się świecie technologia oferuje olbrzymie możliwości. Wspiera i optymalizuje procesy wewnątrz firmy. Pomaga tworzyć przewagę konkurencyjną poprzez budowanie relacji z otoczeniem biznesowym. Realne wsparcie dla firm produkcyjnych stanowi jednak tylko w sytuacji, kiedy narzędzia te zostaną właściwie dobrane i wdrożone. Tu ważne są odpowiedzialność i kompetencje dostawców oferujących rozwiązania. Począwszy od zaawansowanych i skomplikowanych systemów wspierających pracę produkcji po unikatowe umiejętności doradcze.
Właśnie te wartości stanowią propozycję nowej platformy Food Industry Support – skierowanej do polskich producentów i przetwórców żywności oraz ich dostawców.
Branża stoi przed wieloma wyzwaniami. Automatyzacja procesów przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów higieny i bezpieczeństwa czy rosnące oczekiwania jakościowe klientów – to tylko wybrane z nich. Dlatego naszym celem było stworzenie projektu, gdzie osoba szukająca wiedzy znajdzie oprócz odpowiedzi na powyższe pytana wszystko w jednym miejscu.
Zadaniem platformy jest inspirowanie do innowacyjności. Naszym zdaniem nieuniknionego kierunek rozwoju przedsiębiorstw produkcyjnych w Polsce i na świecie.  Zapraszamy na stronę: https://foodindustry-support.pl/  – najbardziej technologicznej platforma dla producentów sektora spożywczego w Polsce.
Maciej Ratajczak – dyrektor zarządzający Food Industry Support

Kolejny rok wyzwań stawianych sektorowi mleczarskiemu

Działania Komisji Europejskiej bardzo mocno koncentrują się na doprowadzeniu Europy do stanu neutralności klimatycznej, który to cel ma zostać osiągnięty do roku 2050. Zaproponowana Strategia Europejskiego Zielonego Ładu budzi zarówno wiele emocji, jak i wątpliwości, zwłaszcza z uwagi na polskie stanowisko w tym zakresie.
Faktem jest jednak, że zmiany klimatu negatywnie wpływają na gospodarkę, ale również jakość życia i higienę pracy, zwłaszcza w tak rozległym obszarze, jakim jest rolnictwo. Dążenie do większej produktywności nie może odbywać się kosztem degradacji gleby, zanieczyszczenia wody czy utraty bioróżnorodności. Z tego powodu kluczowe jest promowanie działań prośrodowiskowych, zwłaszcza innowacji mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej czy redukcję emisji. Realizacja celów Europejskiego Zielonego Ładu obejmuje wszelkiego rodzaju inicjatywy, mające na celu zmniejszenie naszego wpływu na środowisko naturalne, co zaprocentuje w przyszłości między innymi zdrową i bezpieczną żywnością.
Rok 2020 to niewątpliwie rok zmian – pierwszy rok działalności nowego Unijnego Komisarza ds. Rolnictwa, rok ostatecznych decyzji w sprawie nowej WPR po 2020 r., Brexit, Europejski Zielony Ład. Każdy z tych elementów odbije swoje piętno na branży mleczarskiej. O tych tematach będziemy w tym roku rozmawiać podczas Forum… PDF do pobrania: Kolejny rok wyzwań stawianych sektorowi mleczarskiemu

ODBYŁY SIĘ

Znakowanie produktów spożywczych w świetle wymagań prawnych

Webinarium PFPŻ ZP

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w webinarium pt.: „Znakowanie produktów spożywczych w świetle wymagań prawnych”, które odbędzie się w dniach 23-24 września 2020 r. na platformie ZOOM.

W programie:
Podawanie informacji o pochodzeniu produktów spożywczych, w tym składników podstawowych, w świetle aktualnych przepisów i wytycznych
Dobrowolne znakowanie produktów spożywczych na gruncie rozporządzenia 1169/2011
Limity tolerancji składników odżywczych deklarowanych na etykiecie
Nazwa produktu spożywczego. Czy zawsze jest podana w sposób prawidłowy
Obecne i przewidywane wymogi prawne podawania informacji środowiskowych na opakowaniach

Kto powinien wziąć udział w konferencji?
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.

Więcej informacji oraz program wydarzenia na stronie www.pfpz.pl
Zapraszamy do udziału w Webinarium!
Liczba miejsc ograniczona!

Kontakt:
Monika Jonczak – dyrektor ds. marketingu
e-mail: m.jonczak@pfpz.pl

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
Chałubińskiego 8
00-613 Warszawa
M: +48 604 143 104

 

 

Webinarium dla branży opakowaniowej Packaging ON-novations  

Czas pandemii, mimo że dla wielu firm jest trudnym okresem, wydaje się najlepszym momentem na rewolucyjne zmiany, podjęcie ryzyka czy radykalną zmianę kursu. Co zrobić, aby czas ten stał się szansą dla biznesu? Przede wszystkim otworzyć się na nowe możliwości i innowacyjne kierunki myślenia. Pomoże w tym dwudniowy cykl webinariów dla branży opakowaniowej Packaging ON-novations (24 i 25 czerwca), przygotowanych przez wystawców, ekspertów i organizatora, przeniesionych na jesień, Targów Packaging Innovations.

 „12. edycja Packaging Innovations miała odbyć się wiosną tego roku. Jednak z wiadomych dla wszystkich powodów targi odbędą się we wrześniu. Tymczasem w branży dzieje się dużo, dlatego nie czekamy biernie do jesieni, ale już teraz chcemy stworzyć forum wymiany wiedzy i doświadczeń. Stąd propozycja spotkań online – dokładnie w tym samym terminie, w którym miały się odbyć targi.” – mówi Elżbieta Pach, Project Manager Packaging Innovations.

 Porozmawiaj z praktykami
Serię webinariów poprowadzą na żywo eksperci i twórcy opakowań. Mariusz Siwecki i Paweł Mazanka z DS Smith przedstawią „Innowacyjne opakowanie dla produktów świeżych – redukcja tworzyw sztucznych o 85%”. Mec. Joanna Uchańska z Grupy Chałas i Wspólnicy – Law | Tax | Accounting opowie o Paradoksie zachowania czytelności na opakowaniu, a konieczności umieszczenia dużej liczby informacji w znakowania żywności”. O opakowaniach inteligentnych opowie Tatiana Nowicka z Masterpress S.A., z kolei o bezpieczeństwie opakowań i etykiet zadrukowanych porozmawiamy z Adamem Fotek z J.S. Hamilton. Z pewnością dużą frekwencją będzie cieszył się wykład o ekologii w opakowaniach na rynku e -commerce, który poprowadzą Renata Kuczyńska-Marcza oraz Iwona Studziństa z Etykiety.pl Etigraf Sp. z o.o. To tylko część tematów, które pojawią się na konferencji online. Agenda wydarzenia jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Po każdej prelekcji będzie możliwość zadawania pytań ekspertom.

Seria webinariów Packaging ON-novations odbędzie się w sieci w dniach 24 i 25 czerwca. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po rejestracji. Łącznie zaplanowano dziewięć spotkań online – w środę 24 czerwca cztery, w czwartek 25 czerwca pięć. Na każde ze spotkań wymagana jest rejestracja. Więcej informacji: https://packaginginnovations.pl/pl/packaging-on-novations.html.

„Przemysł Spożywczy” oraz „Przegląd Papierniczy” są Patronem medialnym wydarzenia.

Ciechocinek areną kolejnej edycji Mistrzostw Polski Branży Spożywczej w halowej piłce nożnej

Tym razem w Ciechocinku 29 lutego i 1 marca 2020 r. odbędą się XIV Mistrzostwa Polski Branży Spożywczej w halowej piłce nożnej.
Po raz czternasty branża spożywcza będzie walczyła o tytuł najlepszej drużyny w halowej piłce nożnej. Zapraszamy wszystkie chętne firmy do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Organizator turnieju, firma Almar-Sport przyjmuje zgłoszenia do 24 stycznia 2020 r. Patronat medialny nad mistrzostwami objęły portale branżowe: foodfakty.pl  przemyslspozywczy.eu  informatorspozywczy.pl
Szczegółowe informacje pod nr tel. 506 494 262,  roman@almar-sport.pl oraz w zaproszeniu: Zaproszenie – XIV MP Branży Spożywczej w halowej piłce nożnej. Ciechocinek 2020

TARGI MLECZARSKIE MLEKO-EXPO 2019

Konferencja szkoleniowa „Kontrola żywności w łańcuchu spożywczym”

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji szkoleniowej pt.: „Kontrola żywności w łańcuchu spożywczym”
14 listopada 2019 r., Hotel Marriott, Warszawa
25% zniżki dla prenumeratorów kwartalnika „Food-Lex”

 W programie:
 Stosowanie aromatów w żywności konwencjonalnej oraz w żywności dla dzieci

 • Zanieczyszczenia mikrobiologiczne przypraw stosowanych w produkcji żywności
 • O organach nadzoru rynku, czyli konsekwencje wprowadzenia ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku
 • Kontrola opakowań przez przedsiębiorców sektora spożywczego
 • Przegląd wiodących standardów stosowanych przez producentów żywności
 • Połączenie Inspekcji Handlowej z Inspekcją Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych

Kto powinien wziąć udział w konferencji?

Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.

Więcej informacji na stronie: www.pfpz.pl
W przypadku pytań proszę o kontakt: Monika Jonczak, dyrektor ds. marketingu, tel.: +48 22 830 70 55, email: m.jonczak@pfpz.pl

II edycja międzynarodowej konferencji MeetUp Food Supplement Ingredients Business & Science

PK Components we współpracy z Wydziałem Nauk o Żywności SGGW w Warszawie zapraszają po raz drugi na jedno z najważniejszych wydarzeń w branży suplementów diety jakim jest międzynarodowa konferencja MeetUp Food Supplement Ingredients Business & Science dotycząca innowacyjnych składników suplementów diety, która odbędzie się już 29 października w Warszawie. 
MeetUp Food Supplement Ingredients Business & Science 2019 to okazja do spotkania osób zaangażowanych w kreowanie bezpiecznej i sprawnie funkcjonującej branży. Tegoroczna edycja to pula wyselekcjonowanych prelekcji prezentowanych w trzech blokach tematycznych: probiotyki, ekstrakty roślinne oraz oleje. 
Zaproszeni prelegenci posiadają wiedzę i kompetencje zdobyte zarówno w instytucjach naukowych, jak i biznesie. W ciągu jednego dnia inspirujących wykładów dostarczą Państwu aktualną wiedzę na temat innowacyjnych składników suplementów diety z uwzględnieniem ich technologicznych, legislacyjnych i marketingowych aspektów.
Konferencja jest adresowana do osób z firm działających na rynku suplementów diety (działy zakupów, działy R&D); kadry naukowo badawczej zajmującej się tematyką suplementacji; przedstawicieli krajowych organów kontroli sanitarnej oraz osób zainteresowanych tematyką suplementów diety.
MeetUp Food Supplement Ingredients Business & Science to jedyne takie wydarzenie w Polsce łączące dwa światy: nauki i biznesu. To gwarancja najwyższego poziomu merytorycznego wykładów i paneli dyskusyjnych, współtworzonych przez uznanych ekspertów. W jednym miejscu powstanie przestrzeń do zdobycia cennej wiedzy i nawiązania relacji biznesowych.
Dobrze funkcjonująca branża to recepta na budowanie zaufania świadomych i wymagających konsumentów!

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne na stronie www.meetupconference.pl
Zarejestruj się już teraz – nie możesz przegapić tego wydarzenia! 
Liczba uczestników ograniczona. 

Konferencja PIECZYWO – SMAK, ZDROWIE, EKONOMIA

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego oraz redakcja „Przeglądu Piekarskiego i Cukierniczego” zapraszają na bezpłatną konferencję PIECZYWO – SMAK, ZDROWIE, EKONOMIA sfinansowaną z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych

PROGRAM:
10.30 Rejestracja uczestników
11.00 Otwarcie konferencji i powitanie uczestników
11.15 Smak jako kluczowy element jakości pieczywa – dr hab. Anna Diowksz (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ)
12.00 Pieczywo a zdrowie – dlaczego warto jeść i jakie wybierać?dr inż. Joanna Rachtan-Janicka (Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW)
12.45 Przerwa na kawę
13.10 Determinanty rozwoju rynku zbożowego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem produktów piekarskich i cukierniczych –Marzena Trajer Dyrektor Biura Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa
13.50 Dyskusja

Termin: 22 października 2019, godz. 11.00
Miejsce: Warszawa, ul. Czackiego 3/5 (sala A, III piętro)

Zgłoszenia chętnych przyjmuje w Biurze Zarządu Głównego: telefonicznie: 22 826 63 44 lub e-mail: biuro@sitspoz.pl

 

 

Konferencja szkoleniowa „Przekazywanie konsumentów informacji o produktach spożywczych na opakowaniach”

 

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji szkoleniowej pt.:

„Przekazywanie konsumentom informacji o produktach spożywczych na opakowaniach”

15 października 2019 r., Hotel Marriott, Warszawa

25% zniżki dla prenumeratorów kwartalnika „Food-Lex” 

W programie:

 • Podawanie informacji o pochodzeniu podstawowego składnika produktu
 • Ustawa dotycząca oznakowania wyrobów jako wolnych od GMO
 • Podawanie dobrowolnych informacji o alergenach
 • Nowa formuła jakości produktu dla konsumenta w dobie digitalizacji
 • Nazwa produktu spożywczego w świetle wymagań prawnych i orzecznictwa

Kto powinien wziąć udział w konferencji?

Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.

Więcej informacji na stronie: www.pfpz.pl

W przypadku pytań proszę o kontakt:

Monika Jonczak, Dyrektor ds. marketingu

tel.: +48 22 830 70 55, email: m.jonczak@pfpz.pl

XVII Warszawskie Święto Chleba

XVII Warszawskie Święto Chleba odbędzie się 6 października (niedziela) przed budynkiem Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu, w podcieniach budynku, w budynku i na dziedzińcu CBR. Te warszawskie dożynki wpisały się już na stałe w krajobraz imprez kulturalnych stolicy.
Od 10.00 do 18.00 czekać będzie na gości mnóstwo atrakcji. Najlepsi stołeczni piekarze zaprezentują swoje wypieki, można będzie spróbować i kupić każdy rodzaj pieczywa, od białej pszennej bułeczki po ciemne, żytnie bochny chleba pieczone na chrzanowych liściach. Do swoich stoisk zapraszać będą twórcy ludowi z różnych regionów kraju i tak np. można będzie nauczyć się robienia kwiatków bibułkowych tkania na krosnach czy też obejrzeć pokaz ruchomych figur ludowych. Nie zabraknie także produktów tradycyjnych: miodów, wędlin, serów na czele ze sławnymi serami korycińskimi, sękaczy i oscypków. Na scenie wystąpią zespoły folklorystyczne z Mazowsza i regionów sąsiednich.

Głównym organizatorem Warszawskiego Święta Chleba jest Centralna Biblioteka Rolnicza, a współorganizatorami: Cech Piekarzy w Warszawie i Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska.

Program ramowy:
10.00  Msza św. w kościele ojców kapucynów pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. Miodowej
11.00-11.15    Korowód wieńców i chlebów dożynkowych zakończony na scenie przy budynku Centralnej Biblioteki Rolniczej przy Krakowskim Przedmieściu 66 uroczystym wręczeniem chlebów obrzędowych gościom honorowym Święta Chleba
10.00-18.00    Kiermasz pieczywa warszawskich mistrzów piekarstwa i regionów sąsiednich w budynku i podcieniach Biblioteki

 • Kiermasz produktów pszczelich w budynku Biblioteki
 • Kiermasz tradycyjnych produktów regionalnych w budynku i przed budynkiem Biblioteki
 • Kiermasz wyrobów twórców ludowych w budynku Biblioteki
 • Występy zespołów na scenie

Zaproszenie na Kongres Bezpieczeństwa Żywności

6 edycja Kongresu Bezpieczeństwa Żywności pod hasłem „Innovation and Inspiration”  odbędzie się w dniach 11 i 12 września 2019 r.
• Prelekcje i panele dyskusyjne m.in. certyfikacja, dietetyka i żywność funkcjonalna, dodatki do żywności, logistyka, opakowania, produkcja pierwotna.
• Prezentacje produktów, usług i rozwiązań technologicznych ukierunkowanych na rozwój innowacji produktowych i żywności koszernej.
• Spotkania B2B.
• Seminaria: „Dotacje w praktyce – przetwórstwo spożywcze.”; „Przygotowanie przedsiębiorstwa do internacjonalizacji na rynki krajów trzecich.”; „Spełnienie wymogów ORGANIC, HALAL, KOSHER i NON-GMO – czy warto?; Duże koszty czy duże zyski?”; „Innowacyjne, nietermiczne metody utrwalania żywności.”

Więcej informacji: Kongres bezpieczeństwa żywności

XIV Dni Młodych Towaroznawców na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Koncepcja zero waste – czy może dotyczyć branży odzieżowej? Czy opakowanie kawy wpływa na jej walory smakowe i zapachowe? Czy owady jadalne mają szansę gościć na naszych talerzach? Odpowiedzi na te i inne pytania nurtujące współczesne społeczeństwo znają Młodzi Towaroznawcy z całej Polski. Wyniki swoich badań przedstawią 6 i 7 czerwca 2019 r. podczas XIV edycji Dni Młodych Towaroznawców, które będą miały miejsce w Gmachu Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Dni Młodych Towaroznawców to okazja do wymiany poglądów i doświadczeń oraz zaprezentowania najnowszych badań i osiągnięć studentów z Gdyni, Gdańska, Krakowa, Krosna, Łodzi, Olsztyna, Poznania i Wrocławia. – Jest to doskonała okazja nie tylko do prezentacji wyników swoich badań, ale przede wszystkim spotkania z koleżankami i kolegami z całego kraju umożliwiająca bezcenną wymianą poglądów i doświadczeń – mówią koordynatorzy projektu dr Iga Rybicka i dr hab. inż. Wojciech Zmudziński.

Rezultaty około 60-ciu projektów studenckich zostaną przedstawione w trakcie Konkursu Prac Seminaryjnych (6 czerwca) oraz podczas Forum Studenckich Kół Naukowych (7 czerwca). – Tematyka tegorocznych prac jest zróżnicowana i bardzo interesująca, nierzadko też kontrowersyjna – przekonuje dr Iga Rybicka. W trakcie tegorocznej konferencji studenci przedstawią właściwości szerokiej gamy produktów spożywczych, chemii gospodarczej oraz kosmetyków, ze szczególnym uwzględnieniem kosmetyków naturalnych (np. eko-pomadki w eko-opakowaniu) oraz żywności naturalnej (np. ziołowych napojów izotonicznych). Ponadto ocenią zachowania zakupowe na rynku biletów lotniczych, czystość mikrobiologiczną otaczających nas powierzchni użytkowych oraz odpowiedzą na pytanie, czy odpady spożywcze mogą być wykorzystane w kosmetyce. Choć to tylko niewielka część zagadnień poruszanych podczas XIV Dni Młodych Towaroznawców, na które organizatorzy serdecznie zapraszają 6 i 7 czerwca na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Dodatkowych informacji udzielają: Dr hab. inż. Wojciech Zmudziński, Dr Iga Rybicka

KONFERENCJA NAUKOWA OLEJE JADALNE OD SUROWCA DO ZDROWIA KONSUMENTA

Poznań, 12-13 czerwca 2019 r.

Sekcja I. Surowiec i technologia produkcji
Sekcja II. Składniki olejów a jakość i cechy sensoryczne
Sekcja III. Znaczenie składników olejów roślinnych w żywieniu

Sekcja Chemii i Technologii Tłuszczów, Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności wraz ze współorganizatorami pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na Konferencję Naukową, organizowaną z okazji obchodów 100 rocznicy powstania Uniwersytetu Poznańskiego 1919-2019.
Więcej informacji na stronie www.scitt.up.poznan.pl/konferencja2019

Będzie nam bardzo miło gościć Państwa na Konferencji.

Przewodnicząca Sekcji Chemii i Technologii Tłuszczów PTTŻ
dr hab. Magdalena Rudzińska, prof. nadzw.

Naukowcy z całego świata spotkają się w Poznaniu – Rusza Konferencja ILS3

Od 21 do 24 maja Poznań stanie się światową stolicą branży rolno-spożywczej. Po raz pierwszy w historii do Polski przyjedzie około dwustu najznamienitszych naukowców zajmujących się badaniami nad roślinami strączkowymi.

Podczas konferencji „Third International Legume Society Conference ILS3 2019” uczestnicy debatować będą nad korzyściami zdrowotnymi i środowiskowymi jakie możemy czerpać
z roślin strączkowych. Podkreśla to także podtytuł tegorocznej edycji wydarzenia „Legumes for human and planet health”. Wśród gości ILS3 pojawi się wiele szanowanych w świecie nauki nazwisk, m.in. Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Roślin Strączkowych (ILS) – prof. Kevin McPhee czy otwierający konferencję Christophe Salon (UMR Agroecology, INRA, Dijon, France).

ILS3 to międzynarodowa konferencja naukowa, która odbędzie się w Poznaniu w dniach od 21 do 24 maja 2019 roku, w Novotel & Ibis Poznań Centrum. Organizatorami wydarzenia ILS3 są: Międzynarodowe Stowarzyszenie Roślin Strączkowych (ILS), Instytut Genetyki Roślin PAN oraz Poznański Park Naukowo Technologiczny Fundacji UAM.

Głównym celem Konferencji jest wymiana doświadczeń dotyczących osiągnięć i wyzwań
w działalności badawczej nad roślinami strączkowymi. Szczególna uwaga prelegentów poświęcona zostanie wspieraniu interakcji i rozwijaniu współpracy pomiędzy programami badawczymi, a przedstawicielami różnych zainteresowanych stron: rolnikami, sektorem producentów nasion, pasz i żywności oraz konsumentami.

Poznań po raz pierwszy będzie gościł około dwustu przedstawicieli ośrodków naukowych, hodowców i reprezentantów branży rolno-spożywczej z całego świata. Ze względu na nieocenioną wartość naukową oraz zaangażowanie we współpracę młodych naukowców Konferencja „Third International Legume Society Conference ILS3 2019” została objęta Patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania oraz Patronatem Polskiej Akademii Nauk.

Szczegółowy program konferencji oraz sylwetki głównych prelegentów dostępne na stronie: https://ils3.org/

Konferencja szkoleniowa „Produkcja żywności w świetle aktualnych przepisów – nowości legislacyjne”

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji szkoleniowej „Produkcja żywności w świetle aktualnych przepisów – nowości legislacyjne”
28 marca 2019 r., Hotel Marriott, Warszawa
25% zniżki dla prenumeratorów kwartalnika „Food-Lex”

 W programie:

 • Orzecznictwo z zakresu produkcji żywności
 • Stosowanie dodatków do żywności i aromatów
 • Praktyczne uwagi na temat wpływu procesów przetwarzania żywności na określenie zakresu badań laboratoryjnych w świetle aktualnych przepisów
 • Wymagania dotyczące urządzeń mających kontakt z żywnością stosowanych
  w przemyśle spożywczym
 • Zmiany legislacyjne w zakresie stosowania opakowań z tworzyw sztucznych – kwestie istotne dla producentów żywności

Kto powinien wziąć udział w konferencji?

Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej
w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.

Więcej informacji na stronie: www.pfpz.pl

W przypadku pytań proszę o kontakt: Monika Jonczak, Dyrektor ds. marketingu, tel.: +48 22 830 70 55, email: m.jonczak@pfpz.pl

VIII AKADEMII FOOD-LEX – jakość i bezpieczeństwo żywności

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
zaprasza do udziału w
„VIII AKADEMII FOOD-LEX – jakość i bezpieczeństwo żywności”
22-23 maja 2019 r., Hotel Manor House SPA w Chlewiskach k. Radomia
25% zniżki dla prenumeratorów kwartalnika „Food-Lex”

Podczas konferencji zostaną przedstawione aktualne i istotne informacje dotyczące przepisów regulujących jakość i bezpieczeństwo żywności.


W programie m.in.:

 • dodatki
 • zanieczyszczenia
 • opakowania
 • zmiany przepisów

Jak zwykle gwarantujemy najlepszych wykładowców, nieograniczoną możliwość dyskusji w czasie wykładów oraz podczas uroczystej kolacji!

Kto powinien wziąć udział w konferencji?
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.
Więcej informacji na stronie: http://www.pfpz.pl/
W przypadku pytań proszę o kontakt: Monika Jonczak, Dyrektor Marketingu, tel.: +48 22 830 70 55, email: m.jonczak@pfpz.pl

„Bezpieczeństwo i jakość żywności” – konferencja Polskiego Komitetu Normalizacyjnego

Potrzeba bezpieczeństwa żywności jest dziś większa niż kiedykolwiek. Produkty spożywcze regularnie przekraczają granice państw na każdym etapie łańcucha dostaw, co zwiększa ryzyko wystąpienia różnych zagrożeń, np. zanieczyszczeń żywności, rozwoju bakterii patogennych itp. Niezbędne są zatem wskazówki, najlepsze praktyki i testy w celu promowania i zwiększenia bezpieczeństwa i jakości w całym przemyśle spożywczym. Zdrowie konsumentów i żywność wysokiej jakości to priorytety uwzględnione w normach.

Współcześnie klienci oczekują wysokiej jakości produktów i bezpiecznej żywności, a także zrównoważonego rozwoju i etycznego handlu. Mając to na uwadze i podkreślając znaczenie normalizacji w tym zakresie, Polski Komitet Normalizacyjny już po raz drugi organizuje ogólnopolską konferencję „Bezpieczeństwo i jakość żywności”, która odbędzie się 20 listopada w Warszawie. Omówione zostaną na niej aspekty prawne, jak i normalizacyjne oraz korzyści wynikające ze stosowania normy PN-EN ISO 22000.

Czy jesteś świadomym producentem, konsumentem, dystrybutorem?

Nieznajomość przepisów prawa i zaleceń zawartych w normach dotyczących bezpieczeństwa żywności stwarza ogromne ryzyko dla nas wszystkich. Niewłaściwe etykietowanie produktów spożywczych (np. brak informacji lub niewłaściwe oznakowanie alergenów, nieprawidłowe nazwy produktów – określenie „naturalny” w produktach, które zawierają konserwanty lub barwniki) czy nieodpowiednie opakowanie może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a w niektórych przypadkach nawet do zagrożenia życia. Dlatego tak ważne jest opracowanie wspólnych metod minimalizowania zagrożeń oraz stosowanie tych samych porównywalnych kryteriów przez wszystkie podmioty: producentów i organy kontroli w całej Unii Europejskiej. W osiągnięciu tych celów pomocne są właśnie Polskie Normy.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konferencji producentów płodów rolnych, pasz, surowców żywnościowych i żywności, importerów żywności, przedstawicieli służb nadzoru rynku oraz jednostek certyfikujących, a także wszystkich zainteresowanych.

Miło nam poinformować, że jednym z partnerów medialnych konferencji jest miesięcznik „Przemysł Spożywczy”.

Konferencja jest bezpłatna, ale należy się zarejestrować. Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.pkn.pl.

Konferencja szkoleniowa „Kontrola żywności w łańcuchu spożywczym”

15 listopada 2018 r., Hotel Marriott, Warszawa
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji szkoleniowej „Kontrola żywności w łańcuchu spożywczym” (25% zniżki dla prenumeratorów kwartalnika „Food-Lex”).

W programie:

 • Jakość produktów spożywczych w świetle wyników kontroli przeprowadzanych przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych
 • Informacje o warunkach przechowywania i warunkach użycia produktów spożywczych w świetle artykułu 25 rozporządzenia UE 1169/2011.
 • Pozostałości pestycydów w środkach spożywczych
 • Niezależne zapewnienie kontroli jakości w łańcuchu żywnościowym
 • Urzędowa kontrola stosowania dodatków do żywności

Kto powinien wziąć udział w konferencji?
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.

Więcej informacji na stronie: www.pfpz.pl
W przypadku pytań proszę o kontakt: Monika Jonczak, Dyrektor  ds. marketingu
tel.: +48 22 830 70 55, email: m.jonczak@pfpz.pl

POLSKIE AKCENTY NA SIAL INNOVATION 2018

Już w październiku po raz kolejny zostaną rozdane kluczowe dla branży spożywczej nagrody SIAL INNOVATION 2018.

Nagrody SIAL Innovation co roku przyznawane są producentom żywności, uznanym za innowatorów i challengerów w branży spożywczej. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia stają się firmy, które wyznaczają aktualne trendy żywieniowe, realnie wpływając na to co trafia na nasze stoły.

POLSKI AKCENT NA SIAL PARIS

Choć SIAL Innovation jest inicjatywą globalną, w tegorocznej edycji nie zabrakło polskich akcentów. Prestiżowym wyróżnieniem, jakim jest nominacja SIAL Innovation Selection, może pochwalić się firma Arteta. DayUp Black oraz innowacyjna linia DayUp Pearls – to produkty z portfolio Artety, które Jury wytypowało do walki o główną nagrodę SIAL Innovation 2018.

Laureatów paryskiej edycji konkursu poznamy już we wrześniu, natomiast TOP3 zwycięzców zostanie ogłoszonych podczas ceremonii wręczenia nagród w Paryżu podczas samego wydarzenia (Paryż 21-25 października 2018).

Nie jest to pierwsze wyróżnienie na SIAL, jakim może się pochwalić firma Arteta. Produkty DayUp Blue i DayUp Green doceniono wyróżnieniem już podczas SIAL Paris 2016. „To niesamowicie budujące – ponownie znaleźć się w gronie producentów wyróżnionych w ramach SIAL Innovation. Oznacza to, że ani na moment nie osiadamy na laurach. Nieprzerwanie jesteśmy innowatorem i challengerem kategorii. Nie jest to na pewno nasze ostatnie słowo, a jedynie początek drogi usłanej nowościami produktowymi, którymi w dalszym ciągu będziemy rewolucjonizować rynek spożywczy.” – komentuje nominacje Piotr Izdebski – Prezes Zarządu Arteta.

SIAL to globalna platforma biznesowa skierowana do branży spożywczej, której esencją są prestiżowe i donośne wydarzenia w Chinach i Paryżu. Dzięki udziałowi w SIAL, wiele firm, działających w branży żywieniowej ma szansę nawiązać kontakty biznesowe na globalną skalę.

POLAGRA TECH 2018: spotkanie ekspertów z branży

Tej jesieni, od 30 września do 4 października  na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja targów POLAGRA TECH. W tym roku w ramach targów, oprócz corocznego Salonu Technologii Spożywczych, odbędzie się Salon Technologii Piekarskich i Cukierniczych.  Salon Technologii Piekarskich i Cukierniczych, rozpocznie się w niedzielę, 30 września Dniem Piekarza i Cukiernika. Salon Technologii Spożywczych zostanie zaś zainaugurowany dzień później,  1 października. Oba potrwają do 4 października. Targom będą towarzyszyć wydarzenia, które z pewnością zainteresują profesjonalistów przemysłu spożywczego, zwłaszcza rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa. Wśród nich warto zwrócić uwagę na szkolenia sprzedażowo-maketingowe oraz Forum Piekarskie i Cukiernicze.

Równolegle z targami POLAGRA-TECH odbędą się targi o komplementarnej tematyce: Taropak, Polimer Tech, 4 Print Week, Polagra Gastro, Invest Hotel oraz Smaki Regionów. Jedno jest pewne: początek jesieni będzie obfitować w atrakcyjne branżowe wydarzenia.

Więcej informacji na temat targów POLAGRA TECH na stronie: http://www.polagra-tech.ploraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/428329774262309/

 

Sympozjum „Naturalne i Syntetyczne Produkty Zapachowe i Kosmetyczne”

2-4 lipca 2018 r.  odbędzie się w Łodzi VII Krajowe Sympozjum „Naturalne i Syntetyczne Produkty Zapachowe i Kosmetyczne”. 
Organizatorem sympozjum jest Instytut Podstaw Chemii Żywności Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Organizatorzy zapraszają do udziału w sympozjum.
Odbywające się od 1996 r. sympozja dotyczące związków zapachowych są jedynym na skalę krajową forum spotkań przedstawicieli środowisk naukowych oraz przemysłu zainteresowanych tematyką, która obejmuje: izolowanie, syntezę, analizę składu, określanie struktury, właściwości biologiczne oraz zastosowanie naturalnych i syntetycznych związków zapachowych, aromatów spożywczych oraz surowców i produktów kosmetycznych.
Szczegółowe informacje dotyczące miejsca sympozjum i warunków uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo na stronie internetowej sympozjum: http://nspzk.p.lodz.pl

To już III edycja konferencji Label Innovations „Co mówi twoje opakowanie?”

17 kwietnia 2018r., Targi Packaging Innovations w Warszawie,  sala konferencyjna C

Tym razem wybitni eksperci – praktycy przedstawią recepty na: Kreowanie unikalnych opakowań i etykiet

Jesteś właścicielem, szefem sprzedaży, Brand managerem, technologiem czy specjalista ds. marketingu  firmy produkcyjnej?
Projektujesz opakowania produktowe?
Interesują Cię nowości technologiczne w uszlachetnianiu opakowań i etykiet?
Chcesz dotrzeć do konsumentów w różnym wieku?
Chcesz wyróżnić swój produkt za pomocą opakowania i poznać możliwości jego ochrony prawnej przed konkurencją?
Chcesz zwiększyć sprzedaż swojego produktu?

TA KONFERENCJA SKIEROWANA JEST WŁAŚNIE DO CIEBIE!

Organizatorzy poruszą tematykę:
Jak projektować opakowania, które przyciągają wzrok i wpłyną na wybór konsumenta?
W jaki sposób można uszlachetnić swoje opakowanie i etykietę, aby wyróżnić markę na półce?
Na jakie elementy opakowania zwracają uwagę osoby w różnym wieku i kiedy warto podkreślać wiek konsumenta?
Jak prawnie zabezpieczyć produkt przed kopiowaniem, jakie znaki można zastrzec i czym jest nieuczciwa konkurencja?

Branża spożywcza jest bardzo zróżnicowana. Producenci prześcigają się w kreacjach, projektach i stylach opakowań. Możemy zauważyć na sklepowych półkach ascetyczny styl eko lub bardzo kolorowe, urozmaicone opakowania wyrobów czekoladowych czy kaw i herbat. Wyróżnienie swojego produktu spożywczego to w dzisiejszych czasach ogromne wyzwanie. Dlatego przedstawimy recepty na tworzenie opakowań i etykiet, które sprzedają produkty.

Organizatorzy gwarantują:
Doświadczonych biznesowo ekspertów z dziedziny, grafiki komputerowej, prawa, badań rynku oraz druku i uszlachetniania opakowań
Pakiet materiałów konferencyjnych
Doznania artystyczne – tylko u nas występy teatru Trzcina poprzedza każda prelekcję
Możliwość nawiązania kontaktów biznesowych przy dobrej kawie

Termin: 17 kwietnia 2018r.
Miejsce: Targi Packaging Innovations w Warszawie w sali konferencyjnej C.
Koszt:  249zł netto

Pomysłodawcą i organizatorem  tego wydarzenia jest firma Etykiety.pl Etigraf – drukarnia specjalizująca się w produkcji etykiet samoprzylepnych. W tej edycji współorganizatorami są firma Splinx – polski producent i dostawca farb i lakierów oraz firma PC Print – dostawca najwyższej jakości folii do uszlachetniania opakowań.

Więcej informacji i  zakup biletów na: www.labelinnovations.pl

Konferencja „Produkcja środków spożywczych w świetle wymagań prawnych i wytycznych”

1 marca 2018 r., Hotel Marriott, Warszawa

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji „Produkcja środków spożywczych w świetle wymagań prawnych i wytycznych”.
W programie m.in.:

 • Odpowiedzialność za wady jakościowe w procesie produkcji żywności
 • Obniżanie zawartości akryloamidu w żywności w świetle nowych przepisów
 • Stosowanie substancji dodatkowych, aromatów i enzymów w produkcji żywności
 • HACCP w świetle aktualnych wymagań prawnych i wytycznych

Kto powinien wziąć udział w konferencji?
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych – pracowników działów produkcji, zapewnienia jakości, technologii, a także dla osób odpowiedzialnymi za sprawy legislacyjne.
Więcej informacji na stronie: www.pfpz.pl

Konferencja „Wpływ nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) na działalność przedsiębiorców z branży spożywczej”

29 listopada 2017 r.,  Warszawa

24 maja 2016 r. weszło w życie unijne Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO). Zastąpi ono przepisy dotychczasowej polskiej ustawy o ochronie danych osobowych. Nowe przepisy przyjęte zostały w formie rozporządzenia, co oznacza bezpośrednie stosowanie przepisów przez wszystkich przedsiębiorców przetwarzających dane osobowe na terytorium Unii Europejskiej. RODO wejdzie w życie bez konieczności implementacji polską ustawą. Wszystko w celu ujednolicenia zasad ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej. Rozporządzenie to największa zmiana w podejściu do ochrony danych osobowych od dwudziestu lat – jej konsekwencje są bardzo poważne dla funkcjonowania przedsiębiorstw.

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji pt.: „Wpływ nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) na działalność przedsiębiorców z branży spożywczej”, która odbędzie się 29 listopada 2017 r., Biurowiec Oxfort Tower, ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie.

Celem konferencji jest upowszechnianie i propagowanie nowych regulacji dotyczących rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) w branży żywnościowej. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

 • Jaką rolę pełnią firmy z branży spożywczej w świetle RODO?
 • Co robić w razie wycieku danych?
 • Czy profilowanie jest przyszłością w zakresie danych osobowych?
 • Jak przedsiębiorcy powinni przygotować się do zmian?
 • Jakiego rodzaju konsekwencje przewidują nowe przepisy?

Gościem Honorowym konferencji będzie  DR MACIEJ KAWECKI  – KOORDYNATOR KRAJOWEJ REFORMY OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH Z MINISTERSTWA CYFRYZACJI.
Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej: Zarządów, Działów prawnych, Administratorów Bezpieczeństwa Informacji, przyszłych Inspektorów Ochrony Danych oraz osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie danych zgodnie z RODO.
Informacja na temat konferencji na stronie: www.pfpz.pl

TARGI MLECZARSKIE MLEKO – EXPO 2017

15-17 listopada 2017 r.
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie 

KZSM Zw. Rew. zaprasza do wzięcia udziału w XXVI Targach Mleczarskich ,,MLEKO-EXPO 2017″.
„MLEKO-EXPO 2017″ to największe targi mleczarskie w Polsce. Impreza organizowana jest przez największą i najdłużej działającą organizację mleczarską w Polsce – KZSM Zw. Rew. Oficjalnym patronem Targów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Targi mają na celu wsparcie polskiego mleczarstwa, umożliwianie promocji produktów, pomoc spółdzielniom mleczarskim w nawiązywaniu kontaktów i pozyskiwaniu bezpośredniego dostępu do klienta oferując mu produkty mleczarskie najwyższej jakości. ,,MLEKO-EXPO 2017” to zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert przedstawicieli branży mleczarskiej. Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających liczne atrakcje oraz mleczarskie upominki.

PROGRAM:
15 listopada 2017 r. (środa)
10.00 Uroczystość otwarcia XXVI Targów Mleczarskich „MLEKO – EXPO 2017”:
wręczenie odznaczeń: Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Związku Pracodawców Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich,
11.00 Konferencja prasowa
12.00 – 12.30 Pokaz dekorowania potraw z mleka i jego przetworów
11.00 – 17.00 Zwiedzanie Targów, prezentacje, degustacje
16 listopada 2017 r. (czwartek)
9.00 – 17.00 Zwiedzanie Targów, prezentacje, degustacje
11.00 – 13.00 „Dzień Mlecznego Śniadania” – konkurs na „Hit Mlecznego Śniadania”, losowanie upominków dla głosujących godz. 13.00
17 listopada 2017 r. (piątek)
9.00 – 15.00 Zwiedzanie Targów, prezentacje, degustacje.
12.00 Uroczystość ogłoszenia wyników konkursów i wręczenie nagród:
• „Mleczne Mistrzostwa Polski”,
• „Wysoka Jakość Wyrobów Mleczarskich”,
• „Super Produkt 2017”,
• „Hit Mlecznego Śniadania”
• Za najciekawszą ekspozycję.
Wręczenie pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, inne nagrody i odznaczenia.
15.00 Zakończenie Targów

Więcej nt. targów na: http://www.mleczarstwopolskie.pl/menu-1/mleko-expo/mleko-expo-2017

Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA-TECH 2017

25-28 września 2017 r., Poznań
Co dwa lata, w Poznaniu, odbywa się jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń dla branży mięsnej, rybnej i spożywczej. Pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich, w których odbywa się POLAGRA-TECH, wypełniają się ofertą dla przemysłu technologii spożywczych. Można wziąć udział w wielu niezwykle ciekawych debatach, szkoleniach czy konferencjach. Przede wszystkim jednak POLAGRA-TECH, składająca się z dwóch salonów tematycznych, to prezentacja najnowszych osiągnięć technologicznych, nowości rynkowych, czyli jednym słowem najszersza i najbardziej kompleksowa oferta firm spożywczych w jednym miejscu i czasie.
Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech i Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood  w 2017 roku to efektywny tandem. Perspektywiczna integracja branż podczas jesiennego wydarzenia biznesowego  skutkować będzie korzyściami dla firm z sektora opakowań. Od 25 do 28 września 2017 w Poznaniu odbędą się najważniejsze targi dla branży. (źródło: www.polagra-tech.pl/pl/polagra-tech_2015/o_targach/)
Więcej na temat targów na www.polagra-tech.pl

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2017

25-28 września 2017 r., Poznań
Targi Polagra Food to dla branży spożywczej zwiastun trendów konsumenckich, kompleksowy przegląd ofert, ale też promocja polskiej gospodarki. W ofercie wystawców: mięsa i wędliny, dodatki do żywności, zioła, przyprawy, produkty mleczarskie – sery, kefiry, jogurty, mleko, wyroby piekarskie i cukiernicze – ciasta, castka, słodycze, przetwory owocowo-warzywnych, wina, wódki i likiery oraz żywność ekologiczna.
Targi POLAGRA FOOD co roku odwiedza je kilkadziesiąt tysięcy profesjonalistów z całego świata, poszukujących nowości, inspiracji, a przede wszystkim nastawionych na zawarcie długoterminowych kontraktów. To ważne wydarzenie w rozwoju nowych perspektyw eksportowych, w którym kluczową rolę odgrywa program Hosted Buyers, dzięki któremu menedżerowie sieci handlowych oraz hurtowni, dystrybutorzy i importerzy żywności spoza Polski mogą wziąć udział w targach na bardzo preferencyjnych warunkach.
Targi POLAGRA FOOD to wydarzenie atrakcyjne również ze względu na towarzyszące konferencje, szkolenia i panele dyskusyjne. (źródło: http://www.polagra-food.pl/pl/o_targach_polagra_food/o_targach/)
Więcej na temat targów na www.polagra-food.pl

Konferencja Składniki żywności – aktualne wymagania prawne

PFPŻ 2 marca 2017 r., Hotel Marriott, Warszawa

Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców zaprasza do udziału w konferencji szkoleniowej pt.: „Składniki żywności – aktualne wymagania prawne”
W programie przewidujemy omówienie następujących zagadnień:
• składniki żywności – struktura ustawodawstwa UE i krajowego
• aktualne prace legislacyjne na poziomie UE w obszarze dodatków do żywności
• tradycyjne i nowatorskie podejście do analiz laboratoryjnych produktów spożywczych obecnych na rynku
• błonnik pokarmowy jako składnik żywności w świetle aktualnych przepisów i interpretacji

Gwarantujemy najlepszych wykładowców: Joanna Gajda-Wyrębek (Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego Państwowy Zakład Higieny); Paweł Wojciechowski (Uniwersytet Warszawski); Monika Czarnecka -Partyka (J.S. Hamilton Poland S.A); Beata Przygoda ( Instytut Żywności i Żywienia) oraz najbardziej aktualne informację odnośnie stosowania dodatków do żywności.

Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich przedsiębiorstw branży spożywczej w całym łańcuchu żywnościowym, a szczególnie dla pracowników firm produkcyjnych z działów: jakości i rozwoju, badań i rozwoju, technologów oraz działów prawnych.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT KONFERECNJI NA STRONIE PFPŻ ZP: http://www.pfpz.pl/index/?id=42df59af01e92da78b4b264baf972f8d

Rekordowa liczba polskich zespołów w Global Challenge – The Fresh Connection 2016

globalchallengeZakończył się wstępny etap tegorocznej edycji Global Challenge – The Fresh Connection 2016. Wzięła w nim udział rekordowa liczba drużyn z Polski – 21, wśród których znalazły się zespoły z takich firm jak Danfoss Power Solutions, Dell Products Poland (2 drużyny), GKN Driveline Polska, LOTOS Oil, Nexteer Automotive Poland, Pepsico Logistyka (2 drużyny), PKN Orlen, Polfa Warszawa, Polpharma, Reckitt Benckiser Production Poland, Rockwell Automation, Rovese, Scanfil Poland, Seaking Poland, SPX Flow Technology Poland oraz Valeo Service Eastern Europe.
Pierwsza faza zawodów składa się z 3 rund sesji treningowych. Są one traktowane jako rozgrzewka przed właściwymi zawodami, w trakcie której można przetestować symulator TFC oraz własne umiejętności zarządzania łańcuchem dostaw. Na tym etapie wynik końcowy (ROI) nie wpływa na pozycję w klasyfikacji zespołów.
Według członków drużyny firmy SPX Flow Technology Poland, udział w sesji treningowej pozwolił im na zapoznanie się podstawowymi możliwościami oprogramowania. Rywalizacja i chęć osiągnięcia jak najlepszego wyniku spowodowała, że zdobywanie wiedzy przychodzi samo a wnioski i przemyślenia można będzie wykorzystać w codziennej pracy.
Dla reprezentantów firmy Scanfil Poland, startujących w zawodach po raz pierwszy, już początkowy etap rozgrywek przyniósł wymierną wartość. W tej grze najistotniejsze jest działanie zespołowe. Buduje ono zaufanie i daje zrozumienie problemów, które istnieją w innych obszarach firmy. Działy to nie są samotne wyspy, ale jeden współzależny organizm, który istnieje tylko jako całość. Warto o tym pamiętać w momencie rozwiązywania codziennych problemów. Gra pozwoliła zawodnikom zrozumieć, jak ważne jest zaangażowanie wszystkich w rozwiązywaniu wspólnych problemów.
Kolejną fazą są rozgrywki na poziomie krajowym. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Polskę podczas finału w Miami. Główną nagrodą w zawodach Global Challenge – The Fresh Connection 2016 jest kurs na prestiżowej uczelni Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Więcej informacji na stronie http://www.scmteam.pl

baner

III Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów

Print19-21 kwiecień, 2016, EXPO XXI Warszawa
Targi WorldFood Warsaw to targi poświęcone sektorowi spożywczemu– od produkcji aż po wyrób końcowy i jego sprzedaż. Oferują możliwość spotkania polskiego sektora rolno-spożywczego z zagranicznymi partnerami oraz nawiązania nowych relacji biznesowych na świecie. To także okazja do integracji i dyskusji o kondycji branży. Wystawcy z Polski i zagranicy, panele dyskusyjne, spotkania z sieciami handlowymi i specjalne konferencje poświęcone żywności i trendom w branży spożywczej – to wszystko będzie można zobaczyć podczas trzeciej edycji WorldFood Warsaw 2016.
Więcej informacji na: www.worldfood.pl

18. edycja Targów EuroLab

18. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab potrwają od 12 do 14 kwietnia 2016 roku.  Targi EuroLab oraz trwające równolegle 5. Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab odbędą się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.
Targi EuroLab to najważniejsze wydarzenie dla branży laboratoryjnej. Już po raz 18. producenci i dystrybutorzy m.in. wyposażenia laboratoriów, aparatury analitycznej, sprzętu optycznego, kontrolno-pomiarowego oraz substancji chemicznych zaprezentują swoją ofertę szerokiemu gronu odbiorców. Wśród wystawców znajdą się także instytucje certyfikujące, firmy i jednostki, które posiadają rozwiązania i usługi dla laboratoriów.
Do sektorów reprezentowanych na Targach EuroLab, tj. analityki chemicznej, biotechnologii i Life Science, metrologii i badań jakości, diagnostyki laboratoryjnej, nanotechnologii i techniki kryminalistycznej, dołączyło materiałoznawstwo. Znaczenie badań materiałowych we współczesnej nauce uzasadnia wydzielenie tej dziedziny jako osobnego obszaru tematycznego targów. Badania te stanowią niezbędne ogniwo przy opracowywaniu produktów, materiałów czy rozwiązań stosowanych praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu. Analiza struktur różnych klas materiałów, konieczność ich dopracowywania pozwala tworzyć materiały o pożądanych właściwościach.
Ważną częścią targów jest program merytoryczny, podczas którego odbędą się konferencje i wykłady prowadzone przez wybitnych naukowców i ekspertów.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.targieurolab.pl.

baner_

The Fresh Connection – Global Challenge 2016 z finałem w Miami

160x225_baner patronatJuż po raz czwarty polskie drużyny mają szansę rywalizować z najlepszymi z całego świata w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Do zawodów może przystąpić każdy, komu nieobce są teoria i praktyka SCM. Finał odbędzie się jesienią br. w Miami na Florydzie, a wygrany uzyska możliwość odbycia kursów Massachusetts Institute of Technology – MIT  w Bostonie, USA.

Zawody Global Challenge odbywają się na symulatorze „web-based business”, w którym zarządza się wirtualnym przedsiębiorstwem. W tegorocznej edycji zawodów innowacyjna symulacja The Fresh Connection pozwala na zarządzanie przedsiębiorstwem produkującym soki owocowe. Uczestnicy, pracując w środowisku bardzo zbliżonym do rzeczywistego, ćwiczą umiejętności komunikacyjne, negocjacyjne, planowania oraz wdrażania strategii przez działania operacyjne.

Uczestnicy podzieleni na czteroosobowe zespoły reprezentują cztery piony firmy: sprzedaż, zakupy, łańcuch dostaw i finanse. Wirtualnej firmie grozi spadek wydajności, kierownictwo musi więc jak najszybciej wybawić ją z kłopotów. Firma znajduje się w sytuacji ryzyka, w której skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw, zrozumienie połączeń między poszczególnymi pionami i współpraca są ważnymi elementami sukcesu. O zwycięstwie decyduje wypracowanie najwyższego zwrotu z inwestycji (ROI) przez zarządzanie kluczowymi wskaźnikami wydajności i celów swojego zespołu.

Polacy odnoszą sukcesy w zawodach Global Challenge. Mistrzem Świata The Fresh Connection – Global Challenge 2014 została firma SPX Flow z Bydgoszczy, natomiast w 2015 r. aż dwie firmy z Polski trafiły do finału – PKN Orlen oraz PepsiCo Frito Lay.

Główna nagroda, kurs w MIT, co roku pozostaje taka sama i w opinii uczestników poprzednich edycji jest bardzo atrakcyjna. Koszty międzynarodowego finału, podróż i pobyt w Miami drużyny, która wygra krajowe eliminacje, pokrywane są przez polskiego przedstawiciela organizatora, firmę MPM Productivity Management. Więcej informacji na stronie projektu http://www.scmteam.pl/.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do podjęcia wyzwania i wzięcia udziału w wydarzeniu, które nie tylko pozwoli się wiele nauczyć, nabrać doświadczenia w zarządzaniu łańcuchem dostaw, ale także może stać się niezapomnianą przygodą.

Inauguracja Global Challenge – The Fresh Connection 2016

globalchallenge29 marca 2016 r. rozpoczął się pierwszy etap mistrzostw świata w zarządzaniu łańcuchem dostaw Global Challenge – The Fresh Connection 2016 (GC TFC 2016). Jest to szósta edycja, trzecia polska, tych ogólnoświatowych zawodów z finałem w Miami, USA.
Udział w GC TFC 2016 zaczyna się od Remote Sessions – sesji treningowych online. Etap ten składa się z trzech rund i trwa trzy tygodnie. Jego oficjalne wyniki zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2016 r. W tym czasie zawodnicy będą mogli przetestować symulator The Fresh Connection – TFC.
W Polsce do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn. Wśród nich są m.in. reprezentanci firm Danfoss, Dell Products Poland, Pepsico Logistyka, Rockwell Automation, Rovese, Nexteer Automotive Poland, SPX Flow Technology Poland czy GKN Driveline Polska.
Większość przedsiębiorstw zgłosiło swoich uczestników do zawodów powtórnie, 6 wystawiło reprezentantów po raz pierwszy. Menedżerowie doceniają edukacyjny aspekt turnieju i zgłaszają kolejnych pracowników, by ci zweryfikowali swoją wiedzę na temat zarządzania i optymalizacji działalności operacyjnej oraz nabyli doświadczenia w prowadzeniu firmy w warunkach odmiennego łańcucha dostaw, które oferuje im symulator TFC.
Po sesji treningowej uczestników czekają mistrzostwa krajowe, które potrwają od końca kwietnia do początku czerwca. Harmonogram zawodów w wymiarze regionalnym wygląda identycznie we wszystkich krajach. Zwycięska drużyna z Polski pojedzie na międzynarodowy finał w Miami we wrześniu br. Na mistrzów świata czeka nagroda w postaci kursu na prestiżowej uczelni Massachusetts Institute of Technology w Bostonie.
Więcej informacji można znaleźć na stronach http://www.mpm24.com//global-challenge–the-fresh-connection/ oraz http://www.scmteam.pl/

Żywność i żywienie w prewencji i leczeniu chorób – postępy 2016

logo kongresuSzanowni Państwo,
Już niebawem, 20 stycznia 2016 r., odbędzie się w Warszawie I Narodowy Kongres Żywieniowy pod hasłem „Żywność i żywienie w prewencji i leczeniu chorób – postępy 2016”. Organizatorem tego wydarzenia jest Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ).
Jakie są najnowsze wyniki badań w nauce o żywieniu? Jak zmiany w sposobie żywienia wpłynęły na długość życia Polaków na przestrzeni ostatnich lat? Co zawierają aktualne zalecenia żywieniowe? Na te i na wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź w trakcie Kongresu, podczas którego Instytut Żywności i Żywienia przedstawi również swoją nową piramidę zdrowego żywienia.
Ponadto, uznani eksperci wygłoszą wiele referatów przedstawiających najnowsze osiągnięcia w prewencji i żywieniowym leczeniu przewlekłych chorób niezakaźnych, w tym chorób układu sercowo-naczyniowego, zaburzeń lipidowych, cukrzycy typu 2, otyłości i choroby Alzheimera. Jedna z sesji poświęcona będzie tematyce przeciwdziałania chorobom zależnym od niedoboru jodu i nadmiernego spożycia soli. Omawiany będzie też temat zindywidualizowanego poradnictwa żywieniowego, z uwzględnieniem wyników najnowszych badań międzynarodowych zrealizowanych w ramach projektu Food4me.
Szczegółowy program Kongresu, warunki i terminy rejestracji uczestników, pełne dane kontaktowe, a także informacje dla sponsorów i wystawców można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Kongresu: www.kongres-zywieniowy.waw.pl
MIEJSCE OBRAD: Pałac Kultury i Nauki (Sala Marmurowa) , Pl. Defilad 1, Warszawa, wejście główne, od ul. Marszałkowskiej (rejestracja od godziny 9, start o godz. 10)
KONTAKT: Wszelkie pytania lub wątpliwości w sprawie Kongresu prosimy kierować drogą mailową na adres: kongres@izz.waw.pl lub telefonicznie pod numery: (22) 55 09 906, 772, 781